polski english
« powrót
"Kobiety w czerwieni - badania profilaktyczne Opalenicki Uniwersytet III wieku"
03 grudnia o 08:57;   

 

26 listopada odbyła się pierwsza w tym roku akademickim edycja badań profilaktycznych w ramach projektu „Kobiety w czerwieni” we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Została ona poprzedzona warsztatami oraz kursem kłucia, które poprowadziły koordynatorki projektu. Badania, jak w zeszłym roku, miały miejsce w oddalonej od Poznania o 40 km Opalenicy.

Podczas trwającej kilka godzin akcji na 5 stanowiskach mierzyliśmy ciśnienie tętnicze, tętno, poziom glikemii i cholesterolu we krwi włośniczkowej, procentową zawartość tkanki tłuszczowej, BMI, WHR, ryzyko 10-letniego złamania oraz udzielaliśmy porad dotyczących zdrowego stylu życia. Po zarejestrowaniu się na badania, czekając na swoją kolejkę, pacjenci mogli wysłuchać wielu prezentacji przeprowadzonych przez studentów medycyny. Poruszane były zagadnienia dotyczące m.in. zawału, cukrzycy, zdrowego żywienia czy osteoporozy.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a dzięki nieocenionej pomocy i zaangażowaniu ponad 10 studentów naszej uczelni udało nam się przebadać 101 pacjentów. Dodatkowym wyróżnieniem dla "Kobiet w czerwieni" są zdjęcia oraz artykuł o akcji, które ukażą się w lokalnej prasie.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Poznań
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl