polski english

Daphne

Wspólny projekt SCORA i SCORP

Jedna na trzy kobiety doświadcza fizycznej lub seksualnej przemocy ze strony partnera w swoim życiu. Szacuje się, że w Polsce ok. 800 tysięcy kobiet rocznie (czyli 2200 kobiet dziennie) doświadcza przemocy, a około 150 z nich ginie w wyniku tzw. nieporozumień domowych.

Te dane najlepiej obrazują, jak poważnym problemem jest przemoc wobec kobiet, dlatego też SCORA i SCORP połączyły swoje siły, aby wspólnie stworzyć DAPHNE – projekt mający na celu zwiększenie wiedzy, podwyższenie świadomości oraz wzrost efektywności w przeciwdziałaniu temu problemowi.

Image result for daphne stop przemocy

Przemoc w rodzinie to nie tylko problem społeczny, ale również zdrowotny ze względu na negatywne konsekwencje dla zdrowia fizycznego, psychicznego i społecznego. Lekarze są często pierwszymi osobami, z którymi kontaktują się kobiety cierpiące z powodu przemocy w rodzinie. Dlatego jako przyszli lekarze powinniśmy nauczyć się jak rozpoznać ofiary przemocy, jak właściwie reagować oraz jak pomóc ofiarom przemocy domowej.
 

Ponadto celem Daphne jest również zwiększenia poczucia bezpieczeństwa kobiet poprzez organizację kursów samoobrony dla studentek naszego uniwersytetu.

Magdalena Szczechla
szczechlamagdalena@gmail.com

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2018 IFMSA-Poland Oddział Poznań
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl