polski english

Kurs szycia chirurgicznego

 

Podczas dyżurów, praktyk czy zajęć w szpitalach często zdarza się, że student nie ma możliwości czynnego zaangażowania się w pracę chirurga lub brakuje mu odwagi, by spróbować. Tymczasem od młodego lekarza czy studenta wyższego roku wymaga się umiejętności szycia chirurgicznego. Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów, utworzyliśmy projekt „Kurs Szycia Chirurgicznego”!

Jest to świetna okazja do zdobycia zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej w zakresie zaopatrywania ran. Program kursu został przygotowany z dbałością o aspekty praktyczne oraz procedury postępowania- studenci zostaną zapoznani z zagadnieniami takimi jak rodzaje ran oraz sposoby ich gojenia, rodzaje materiałów szewnych i narzędzi chirurgicznych, przygotowanie rany do zabiegu, zasady aseptyki, sposoby i techniki znieczulania i szycia ran. Uczestnicy kursu mają także sposobność wykorzystania zdobytej wiedzy poprzez naukę wiązania węzłów ręcznie oraz za pomocą narzędzi chirurgicznych oraz wykonywania podstawowych szwów.

Zapraszamy zarówno osoby, które nie miały jeszcze styczności z szyciem chirurgicznym i chciałyby poznać podstawowe techniki, jak i te bardziej doświadczone, chętne do udoskonalenia pod okiem profesjonalisty już posiadanych umiejętności.

 

 

Kontakt:

Anna Gawron
Koordynator Lokalny Projektu "Kurs Szycia Chirurgicznego"
tel. +48 692 916 483 | e-mail: grubylouie97@gmail.com

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Poznań
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl