polski english

Movember

Movember - inicjatywa powstała w 2004 roku w Australii, kiedy na świecie było już głośno o zdrowiu  i profilaktyce kobiecych nowotworów. Dla mężczyzn tematyka zdrowia zawsze była tematem tabu, więc inicjatorzy akcji postanowili coś w tej kwestii zmienić.

 


 

Poszukując prostego środka przekazu, który zwróci uwagę społeczeństwa, 1 listopada pomysłodawcy zgolili wąsy i brody, a następnie na cały miesiąc odłożyli maszynki do szafy. Wąsy, które wyszły z mody w latach 90. miały stać się pretekstem do rozmów nie tylko męsko-męskich, ale również na tematy zdrowia mężczyzn i tego jak uchronić się przed umieraniem na raka jąder czy prostaty.

 

Dzięki połączeniu słów moustache (wąsy)  i november (listopad) powstał Movember i dziś wąsy w listopadzie zapuszczają mężczyźni na całym świecie, jednocześnie zbierając fundusze na walkę z tymi nowotworami. Movember to akcja edukacyjno-informacyjna odbywająca się również od lat w Poznaniu, dzięki której mężczyźni w każdym wieku mogą nauczyć się samobadania jąder na specjalnych modelach! Zwracamy uwagę młodych ludzi na konieczność samobadania jąder w profilaktyce nowotworów jądra - najczęstszego nowotworu złośliwego u młodych mężczyzn, który szybko wykryty jest jednak całkowicie uleczalny. 
 

Koordynator Lokalny Projektu "Movember":

Przemysław Szałata

 

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Poznań
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl