polski english

O Programie

Program Stały ds. Praktyk Klinicznych

Najpopularniejszym i jednocześnie najstarszym programem działającym w IFMSA-Poland jest Standing Committee on Professional Exchange (SCOPE). Co roku dzięki niemu ponad 400 studentów z całej Polski ma szansę wyjechać na miesięczną praktykę wakacyjną do niemal każdego zakątka świata. Miesiąc w Rzymie, Japonii czy Brazylii to nie tylko niezwykła okazja podpatrzenia pracy lekarzy, ale także niesamowita możliwość zwiedzenia kraju w towarzystwie najlepszych przewodników - miejscowych studentów.

Jak to możliwe? Działając w każdym programie stałym (SCOPE, SCORE, SCORA, SCOPH, SCORP) zbieracie cenne punkty, które wraz z tymi za ocenę z języka angielskiego, działalność w STN-ie oraz wygłoszone/opublikowane prace naukowe dają Wam szansę na udział w tej niespotykanej przygodzie.

Kalendarz SCOPE zaczyna się w sierpniu, kiedy odbywa się międzynarodowe spotkanie członków Federacji IFMSA. Nasz Koordynator Narodowy (NEO) podpisuje nowe kontrakty na przyszłoroczne praktyki. Zwyczajowo w październiku odbywa się WZCO (Walne Zebranie Członków Oddziału), na którym wybierany jest Zarząd Oddziału, w tym Koordynator Lokalny ds. Praktyk Klinicznych (LEO), prowadzący Was przez całą procedurę kwalifikacji. Na Jesiennych Ogólnopolskich Warsztatach Exchanges, LEOs ze wszystkich oddziałów otrzymują od Koordynatora Narodowego listę państw do kwalifikacji ogólnopolskiej oraz lokalnej (innej dla każdego oddziału). 

Od listopada w Oddziale ruszamy z kwalifikacjami, przyjmujemy zgłoszenia i podliczamy punkty,

Na przełomie listopada i grudnia ogłoszone zostają dwie listy - lokalna i ogólnopolska. Po zebraniu dokumentów od wszystkich wyjeżdżających pozostaje tylko przekazać je NEO-out IFMSA-Poland... i już możemy cieszyć się niesamowitym wyjazdem na drugi koniec świata!

Tym, którym nie udało się zakwalifikować lub jeszcze nie mogą wyjeżdżać (pierwszy wyjazd jest możliwy po III roku) proponujemy pomoc w organizacji social programu dla naszych incomingsów! To świetna zabawa, doskonała okazja na zawarcie nowych zagranicznych znajomości, na poćwiczenie języków obcych, a także możliwość zebrania punktów!

Program SCOPE daje ogromne możliwości nabrania doświadczenia na polu medycznym, życiowym i towarzyskim. Po każdej praktyce pozostają wspomnienia, których nie sposób opisać...

 

CHCESZ WYJECHAĆ NA PRAKTYKI W RAMACH PROGRAMU SCOPE?

 

Filmik SCOPE

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Poznań
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl