polski english

O programie

 

 

Cierpisz z powodu braku ćwiczeń praktycznych w toku studiów? Czujesz się niepewnie ze swoimi umiejętnościami i nie jesteś pewien, czy umiałbyś pomóc chorej osobie? Czujesz, że uczelnia nie zapewnia Ci warunków do rozwoju Twoich zainteresowań?

W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce!

 

 

SCOME (Standing Committee on Medical Education, czyli Program Stały ds. Edukacji Medycznej) jest jednym z programów utworzonych w ramach IFMSA, koncentrującym się na szeroko pojętej edukacji medycznej. Podstawowym celem tego programu jest dążenie do jak najlepszego przygotowania studentów do przyszłego zawodu i pomoc w rozwijaniu ich zainteresowań poprzez organizację wszelkich praktycznych warsztatów, kursów i prelekcji w dziedzinie medycyny.

Staramy się także wpływać na system nauczania i dążymy do jego doskonalenia. Jednym z priorytetowych założeń jest rozwój nauczania medycyny na świecie i wprowadzenie optymalnego systemu nauczania na wszystkich uczelniach medycznych. Poprzez dyskusję i wymianę doświadczeń studenci z całego świata starają się dostrzec zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty każdego modelu i znaleźć jak najlepsze rozwiązania. Dzięki tym doświadczeniom studenci są cennymi i kreatywnymi partnerami w rozmowach na temat programów nauczania zarówno dla władz swoich uczelni, jak i dla ludzi decydujących o systemie edukacji medycznej w poszczególnych państwach.  

SCOME jest programem stworzonym dla Was- studentów i członków IFMSA-Poland- i to od Was zależy, jak będzie działał! Akcje, które organizujemy, są odpowiedzią na Wasze prośby i potrzeby. Niektóre projekty działają od wielu lat i nie tracą na popularności (jak np. „Kurs szycia chirurgicznego”), inne wymagają dostosowania do aktualnych potrzeb i warunków. Co najważniejsze – chętnie wprowadzamy nowe projekty, których to Wy jesteście głównymi pomysłodawcami!

Chcielibyśmy działać jak najprężniej i najskuteczniej, dbać o jakość naszych akcji, myśleć przyszłościowo w sprawach edukacji medycznej i zawsze brać pod uwagę Wasze zdanie. Jednak, aby wszystko działało jak należy, potrzebujemy Waszej pomocy! SCOME tworzycie przede wszystkim Wy- uczestnicy warsztatów, konferencji i kursów. Dlatego też serdecznie zachęcamy do dzielenia się z nami uwagami, pytaniami i pomysłami.

 

Kontakt:

Julia Kurzyca
Koordynator Lokalny ds. Edukacji Medycznej
tel. +48 515 100 501 | e-mail: lome@poznan.ifmsa.pl 

Paweł Głuszak
Asystent Koordynatoa Lokalnego ds. Edukacji Medycznej
tel. +48 881 791 684 | e-mail: pawkotybrodawko@gmail.com

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Poznań
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl