polski english

Opieka nad Incomings

Każdego roku liczni studenci medycyny z całego świata wybierają Polskę jako miejsce, w którym zrealizują swoje praktyki kliniczne w ramach programu SCOPE, lub przeprowadzą badania naukowe w obrębie SCORE. Młodych ludzi przyciąga do naszej ojczyzny możliwość rozwoju medycznych umiejętności. Ale nie jest to jedynym powodem ich przyjazdu. Kusząca jest również perspektywa poznania naszej kultury, niejednokrotnie diametralnie różnej, zobaczenie na własne oczy wielu zabytków i interesujących miejsc. Wszystko to staramy się zapewnić przyjezdnym my - studenci działający w IFMSA-Poland.

Studenci przyjezdzajacy (incomings), mieszkając przez miesiąc w jednym z 14 polskich miast, wykorzystując swoje wolne od pracy popołudnia, mają możliwość dokładnego poznania tamtejszych atrakcji. W weekendy organizowane są wyjazdy do miast innych, niż te, gdzie nasi goście spędzają swoje praktyki. Odbywa się to w ramach programu NICE Project (National Incomings Care and Excursions Project). Takie dwuipółdniowe wypady to świetna okazja do spotkania z obcokrajowcami z pozostałych miast, wspólnego imprezowania i zwiedzania najciekawszych zakątków, które prezentowane są im przez nas - członków IFMSA-Poland. W tym roku wspólnie zwiedzimy Kraków, Wrocław i Gdańsk.

Dbamy również o to, by nasi goście nie zapomnieli o celu, który przywiódł ich tutaj – pogłębianiu wiedzy i umiejętności praktycznych. Umożliwia to projekt Med-Ex, którego założeniem jest medycznych warsztatów dla incoming students. Ich tematyka wybierana jest dowolnie w każdym mieście – od USG, poprzez szycie chirurgiczne, EKG, aż po zajęcia w centrum symulacji. 

Jeśli chcesz zaangażować się w opiekę nad incoming students, koniecznie dołącz do dedykowanej grupy na facebooku.

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Poznań
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl