polski english

Peer Education


Peer Education to akcje dedykowane jest młodzieży gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej. W czasie 45-minutowych lekcji, specjalnie przeszkoleni edukatorzy - studenci medycyny - prowadzą prezentacje dotyczące zdrowia reprodukcyjnego. Zajęcia odbywają się w ramach lekcji szkolnych.

 

Pierwsza Wizyta u Ginekologa (PWG) to jeden z filarów programu SCORA, programów typu Peer Education. Akcja dedykowana jest dziewczętom w wieku 14-18 lat. W czasie 45-minutowych lekcji prowadzonych w ramach zajęć w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych specjalnie wyszkoleni edukatorzy prezentują zagadnienia związane z pierwszą wizytą u ginekologa. W szczególności celem akcji jest przełamanie niechęci i lęku młodej dziewczyny przed wizytą u ginekologa, zwrócenie uwagi na konieczność regularnych badań cytologicznych, a w przyszłości także mammograficznych. Omawiamy także zagadnienia szczepień ochronnych przed wirusem HPV oraz tematykę chorób przenoszonych drogą płciową, uczymy także samobadania piersi.

 

Męskie sprawy (MS) to kolejny filar programu SCORA. Jako bratnia dusza Pierwszej Wizyty u Ginekologa, ukierunkowany jest na szerzenie wiedzy z zakresu zdrowia reprodukcyjnego. Skierowany jest do chłopców szkół średnich i gimnazjum, którego głównym celem jest przełamanie wstydliwego dla chłopców tematu, a także zachęcenie ich do przybrania prawidłowej postawy wobec problemu chorób ich sfer intymnych a także zachowań seksualnych. W trakcie 45-minutowej lekcji będziemy realizować szczegółowe cele projektu:

  • zapoznanie z chorobami i urazami męskiego narządu płciowego omówienie profilaktyki chorób męskiego narządu płciowego, głównie nowotworów jądra

  • ukierunkowanie na prawidłowe postępowanie w razie wykrycia stanów chorobowych

  • przedyskutowanie tematu podstawowych sposobów antykoncepcji, zabezpieczania się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową
     

Koordynatorzy Lokalni Projektu "Peer Education":

Mikołaj Skonieczny, Wiktoria Pogorzelska

 

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Poznań
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl