polski english

Prawo i Medycyna

Prawo i Medycyna

 

Prawo i medycyna od zawsze są dziedzinami nauki ściśle ze sobą powiązanymi. W czasach, gdy prawo reguluje niemal każdy aspekt postępowania medycznego (poprzez np. "Kartę Praw Pacjenta", "Ustawę o Zawodzie Lekarza i Lekarza Dentysty" oraz "Kodeks Etyki Lekarskiej"), a pacjenci są coraz bardziej świadomi swoich praw i coraz częściej się na nie powołują, zwiększenie wiedzy studentów w zakresie prawa medycznego staje się szczególnie istotną kwestią.


Wychodzą naprzeciw tej potrzebie, IFMSA-Poland we współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA stworzyło projekt Prawo i Medycyna. W ramach projektu chcielibyśmy przybliżyć Wam zagadnienia związane z prawami i obowiązkami pacjentów oraz pracowników służby zdrowia, a także zasad ich odpowiedzialności karnej, cywilnej i zawodowej poprzez spotkania składające się z prelekcji i wykładów zaproszonych gości- lekarzy, prawników, studentów prawa, oraz dyskusji, debat i symulacji rozpraw sądowych w oparciu o autentyczne kazusy medyczne.

 Warto zauważyć, że brak znajomości prawa nie zwalnia nas z jego przestrzegania, a w zawodach medycznych może mieć to bardzo poważne konsekwencje. Jednym z głównych celów projektu jest położenie nacisku na konsekwencje prawne płynące z podejmowanych przez lekarzy decyzji, zwłaszcza w sytuacji popełnianych przez nich błędów.

 

Kontakt: 

Katarzyna Błoch
Koordynator Lokalny Projektu "Prawo i Medycyna"
tel. +48 696 580 516 | e-mail: kasia01101@gmail.com

Michał Kłos
Koordynator Lokalny Projektu "Prawo i Medycyna"
tel. +48 601 931 029 | e-mail: michal.klos@gmail.com

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Poznań
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl