polski english

Prewencja HIV/AIDS

Czy nikt z was nigdy nie słyszał, że „HIV i AIDS to jest to samo”? A może ktoś z was dowiedział się od rówieśnika, iż „nie ma ryzyka podczas stosunku płciowego dwóch osób zainfekowanych HIV”? Absurd? Wcale nie. W społeczeństwie istnieje mnóstwo mitów i przekłamań na temat sposobu roznoszenia się wirusa, jak i osób seropozytywnych. „Można zakazić się przez pocałunek”, „kobieta zakażona HIV nie może urodzić zdrowego dziecka” czy „HIV można zakazić się przez ukąszenie komara” to standard… A wystarczyłoby trochę więcej o tym mówić w szkołach, trochę częściej poruszać ten temat w mediach i chętniej słuchać wypowiedzi specjalistów, by dyskryminacja wobec osób, które na to nie zasługują, nigdy się nie pojawiła

.

 

Prewencja HIV/AIDS to kolejny stały projekt prężnie działający w ramach SCORA. Jego główną ideą jest rozmowa o niebezpieczeństwach związanych z zakażeniem wirusem HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. W trakcie akcji poruszamy kwestie seksualności i jej niebezpiecznych aspektów. Pozwala nam to uświadomić ich uczestnikom ryzyko, jakie stoi za podejmowaniem przypadkowej aktywności seksualnej i podkreślić konieczność stosowania odpowiednich zabezpieczeń. A wszystko to bez zbędnego moralizatorstwa i w przyjaznej atmosferze!
 

Światowy Dzień AIDS (World AIDS Day) obchodzony jest co roku na całym świecie 1 grudnia. Wydarzenie to ma na celu zwrócenie uwagi na ważny problem jakim jest ciągle wzrastająca liczba zakażonych HIV, a w następstwie chorych na AIDS. W czasie obchodów WAD-u staramy się poprzez edukację rozpowszechniać profilaktykę, zwiększać świadomość społeczną odnośnie HIV/AIDS, przeciwdziałać stygmatyzacji osób zakażonych wirusem oraz okazywać solidarność z chorymi na AIDS i ich bliskimi. Symbolem akcji jest czerwona wstążka – znak solidaryzowania się z chorymi. WAD jest skierowany do całego społeczeństwa, jednak szczególnie skupia się na osobach młodych, których problem zakażeń dotyczy w największym stopniu.
 

Projekt jest objęty patronatem przez Krajowe Centrum ds. AIDS.


Koordynatorzy Lokalni Projektu "Prewencja HIV/AIDS":

Michał Siwek, Adam Szymczak

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Poznań
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl