polski english

Przychodnia Studencka

Przeważająca większość z nas kiedy jest chora może wybrać się do lekarza. Niestety w naszym społeczeństwie żyją też i takie osoby, które takich przywilejów nie posiadają. Mowa tu między innymi o bezdomnych, którzy z powodu braku ubezpieczenia sami muszą zmierzyć się z wszelkimi dolegliwościami.

Poprzez akcję Przychodnia studencka, której ideą jest bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi, wychodzimy temu naprzeciw. Akcja polega na odwiedzeniu przez studentów oraz specjalistów medycznych (takich jak lekarze, psycholodzy, fizjoterapeuci, ratownicy medyczni) wybranych przytułków dla bezdomnych. Przeprowadzamy wywiad lekarski, wykonujemy podstawowe badania podmiotowe i przedmiotowe, udzielamy porad oraz w miarę możliwości leczymy naszych pacjentów będących w trudnej sytuacji. Zapewniamy również pomoc psychologiczną, zaopatrzenie w podstawowe środki higieniczne, różnego rodzaju bony (na przykład na prysznic lub wizytę u fryzjera) oraz - poprzez współpracę z akcją Człowiek człowiekowi człowiekiem - żywność. 

Poprzez tę inicjatywę możemy przede wszystkim pomóc potrzebującym, ale także zdobyć doświadczenie zawodowe czy nauczyć się rozmowy z trudnym pacjentem. 

Przychodnia studencka pozwala na oderwanie się od codziennej nauki oraz umożliwia nawiązanie bezpośredniego kontaktu z osobami wymagającymi opieki medycznej. Mamy nadzieję, że chociaż w pewnym stopniu uda nam się poprawić ich komfort życia.

Koordynatorzy Lokalni Projektu:

Natalia Kaźmierczak

natalia.kazmierczak97@gmail.com

Lidia Badziąg

lidia.badziag@gmail.com

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Poznań
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl