polski english

Przychodnia Studencka

W Polsce od wielu lat widać wzrastającą liczbę bezdomnych, samotnych kobiet pozostawionych bez opieki, ludzi potrzebujących pomocy socjalnej skierowanej ze strony Państwa. Przy braku podstawowych, niezbędnych do życia czynników jakimi są dach nad głową, żywność, spokojny i bezpieczny byt często zapomina się o najważniejszym aspekcie – jakim jest zdrowie. Jako młodzi studenci pragniemy pomóc. Nie chcemy stać bezczynnie i patrzeć na pojawiające się slogany w telewizji i przemowy polityków mówiące o poprawie bytu społeczeństwa.

Projekt Przychodnia studencka ma na celu udostępnienie oraz ułatwienie tym grupom ludzi dostępu do podstawowej opieki medycznej. Ze względu na to, że jesteśmy jeszcze studentami nie mamy prawa wydawać diagnoz, czy też proponować leczenia.

Zamierzonym celem realizacji Projektu jest profilaktyka. Naszym celem jest przede wszystkim zapewnienie podstawowych badań i opieki medycznej grupie ludzi najbardziej tego potrzebujących, którzy z różnych względów (głównie ekonomicznych) mają ograniczony dostęp do opieki zdrowotnej.

Oprócz objęcia opieką najbardziej potrzebujących, przedsięwzięcie ma jeszcze jeden ważny aspekt – dydaktyczny. Daje nam, studentom, możliwość doskonalenia swojej wiedzy i umiejętności wykonywania podstawowych badań oraz przeprowadzania wywiadu lekarskiego.

 

Koordynator Lokalny Projektu Przychodnia Studencka

Karolina Michalik

karolina.michalik97@gmail.com

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2018 IFMSA-Poland Oddział Poznań
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl