polski english

Redemptoris Missio

Fundacja Pomocy Humanitarnej „ Redemptoris Missio”

Powstała w 1992 roku w Poznaniu z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Celem powołania Fundacji jest stworzenie profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród  chorych w najuboższych  krajach świata.

Od 1997 roku zrzeszona jest w Medicus Mundi International – międzynarodowej sieci organizacji humanitarnych współpracujących ze sobą w dziedzinie opieki zdrowotnej na świecie, która z kolei jest w oficjalnych stosunkach ze Światową Organizacją Zdrowia.

Swoją działalnością objęła przez lata istnienia kilkadziesiąt misyjnych szpitali, przychodni i punktów medycznych w Tanzanii, Kamerunie, Zambii, Ugandzie, Kenii, Czadzie, Indiach, Gwatemali, Boliwii, na Jamajce, Papua Nowej Gwinei, Białorusi i w Kazachstanie.

Aby leczyć najuboższych organizowane są wyjazdów lekarzy, pielęgniarek i studentów medycyny do szpitali i przychodni w krajach misyjnych. Fundacja wspomaga ich również wysyłką lekarstw, środków opatrunkowych i sprzętu medycznego. Celem Fundacji jest także profesjonalne przygotowanie wyjeżdżających do pracy w tropiku. Wraz Katedrą i Kliniką Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych organizowane są szkolenia i konferencje dotyczące problemów zdrowotnych w krajach misyjnych.  Fundacja zajmuje się także propagowaniem działalności humanitarnej i charytatywnej wśród młodzieży szkolnej i akademickiej.

Poznański oddział IFMSA-Poland współpracuje z Fundacją "Redemptoris Missio" i włącza się w cykliczne akcje:

"Puszka dla Maluszka" - podczas której zbieramy puszki i pieniądze, za które kupowany jest sprzęt medyczny i leki dla noworodków w Afryce

"Pomoc dzieciom z Afganistanu" - zbierane są nieużywane ubrania zimowe i przybory szkolne dla dzieci w Afganistanie,  gdzie dzieci często umierają z powodu mrozu zimą. 

"Opatrunek na ratunek" -  zbiórka bandaży, gaz, plastrów, waty rękawiczek - które zostaną wysłane do placówek misyjnych.

Więcej na stronie Fundacji: http://medicus.amp.edu.pl/index.php/home.html

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2018 IFMSA-Poland Oddział Poznań
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl