polski english

Szpital Pluszowego Misia

 

Celem projektu jest zmniejszenie poziomu stresu u dzieci wywołanego badaniami i pobytem w szpitalu, a także przyzwyczajenie dziecka do widoku personelu medycznego i zabiegów lekarskich.

 

Dlatego też odwiedzamy przedszkola i organizujemy w nich szpital. Szpital, w którym studenci medycyny są lekarzami, przedszkolaki – troskliwymi rodzicami, a zabawki, które dzieci przynoszą ze sobą – ich pociechami. Dzieci, przyprowadzając „chorą” maskotkę, muszą opowiedzieć o jej „dolegliwościach”, a następnie obserwują, jakie badania wykonują lekarze. Oczywiście, wszyscy pluszowi podopieczni zostają  wyleczeni.

 

Każda akcja jest dwuczęściowa. W pierwszej części poprzez gry i zabawy staramy sie zapoznac dzieci ze zdrowym trybem zycia. Druga część polega na zabawie w szpitali w  zaaranżowanej przez nas przedszkolnej lecznicy- gdzie dzieci  przynoszą swoje "chore" zabawki, a zadaniem studentów jest zbadanie pluszakow, postawienie diagnozy a w koncu icjh wylecznie.

Jeśli istnieje taka możliwość w projekcie bierze również udział karetka pogotowia - co ma na celu uświadomienie przedszkolakom jak wazne jest  w razie koniecznosci wzywania pierwszej pomocy.

 

Koordynatorzy Lokalni Projektu ,,Szpital Pluszowego Misia'':

Marcin Bęben

+48 726 645 590

marcin398@gmail.com

Paulina Wietrzak

Maria Kozłowska

 

Koordynator Ogólnopolski Projektu

Filip Praczuk

+48 609 504 162

filip.praczuk@gmail.com

 

Nasze patronaty:

Patronaty honorowe:

Rzecznik Praw Dziecka
Polskie Towarzystwo Pediatryczne
Krajowy Konsultant w Dziedzinie Pediatrii
 

Patronaty medialne:

Portal miastodzieci.pl

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2018 IFMSA-Poland Oddział Poznań
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl