polski english

Zdrowe żywienie z elementami zaburzenia odżywiania

Jedzenie jest w naszej kulturze wyrazistym symbolem. Symbolem pozytywnym. Jest wyrazem miłości, troski, więzi, szacunku. Jest używane do świętowania ważnych wydarzeń i opłakiwania strat. Staje się równie często nagrodą, jak i pocieszycielem. Jest niezbędnym elementem rozrywki, towarzyskich spotkań i codziennych przyzwyczajeń. Dawno już jedzenie przestało tylko zaspokajać głód, a stało się potężnym narzędziem wpływu.
Uczymy na naszych zajęciach jak prawidłowo się odżywiać, żeby nie stało się to nudne, czy niesmaczne, ale także żeby nie zaszkodziło nam. Nowoczesne jedzenie-czyli pysznie, zdrowo, szybko i nie za drogo jest naszym priorytetem.

Zaburzenia odżywiania należą do jednych z najczęściej występujących zaburzeń psychicznych u młodych osób i należą do jedynej grupy zaburzeń psychicznych obarczonych ryzykiem zgonu z powodu powikłań somatycznych. Granica wieku, od której rozpoznaje się anoreksję, bulimię czy zespół kompulsywnego objadania się wciąż się obniża.Nasza akcja ma uświadomić dzieci i młodzież, jakie są objawy tych chorób i jak mogą nieść pomoc chorym. Lekcje lub zajęcia z zaburzeń odżywiania prowadzimy wyłącznie po analazie grupy przez psychologa szkolnego.

Nasze akcję prowadzimy w szkołach podstawowych i śrenich, a także na wydarzeniach. 
Bezpłatnie mierzymy % skład ciała, ważymy, a na podstawie tego obliczamy współczynniki BMI i WHR, które pomagają nam ocenić stan zdrowia i udzielić porad dietetycznych

 

Koordynator Lokalny Projektu "Zdrowe żywienie" 
Anna Gawron
+48 692 916 483
annagawron9703@gmail.com

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Poznań
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl