polski english

Zdrowie Pod Kontrolą

 

"Zdrowie pod Kontrolą" to projekt, którego celem jest promowanie prozdrowotnych zachowań oraz wykonywanie podstawowych badań możliwie jak największej grupie osób.

Według założeń skupia on kilka projektów SCOPH, które są wspólnie realizowane jednego dnia. Są to "Serce Masz Tylko Jedno" - pomiary glikemii, ciśnienia tętniczego, tkanki tłuszczowej czy BMI; "Marrow Hero" - rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego czy "Nie Truj!" - pomiar ilości tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Nie zapominając o najmłodszych uczestnikach wydarzenia, "Szpital Pluszowego Misia" angażuje ich w zabawę oraz przygotowuje na pierwsze spotkanie z lekarzem.
Od tego roku uczestnikami projektu są również 2 projekty SCORA. "Think Pink" oraz "Movember" dbają o edukowanie społeczeństwa na temat nowotworów piersi oraz jąder i prostaty.

Dwukrotnie w ciągu roku "Zdrowie pod Kontrolą" łączy wszystkie miasta, w których działa IFMSA, dzięki czemu nasza inicjatywa trafia do ludzi z różnych rejonów Polski. Projekt jest realizowany głównie na terenie galerii handlowych czy w trakcie festiwali zdrowia, mimo to planujemy rozszerzyć jego spektrum działania.

Najważniejsze, iż duża liczba osób, która jak dotąd nie wiedziała o swoich chorobach czy nie wykonywała badań kontrolnych, decyduje się po "Zdrowiu pod Kontrolą" na wizytę u lekarza w celu dalszej diagnostyki.

 

Lokalny Koordynator Programu „Zdrowie Pod Kontrolą”

Karolina Frąckowiak

lpo@poznan.ifmsa.pl 

+48 794 678 139

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2018 IFMSA-Poland Oddział Poznań
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl