polski english

Zdrowie Pod Kontrolą

 

"Zdrowie pod Kontrolą" to projekt, którego celem jest promowanie prozdrowotnych zachowań oraz wykonywanie podstawowych badań możliwie jak największej grupie osób.

Według założeń skupia on kilka projektów SCOPH, które są wspólnie realizowane jednego dnia.
Są to "Serce Masz Tylko Jedno" - pomiary glikemii, ciśnienia tętniczego, a także rozkład trójglicerydów we krwi;
"Marrow Hero" - rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego i edukacja o transplantacji narządów,
"Nie Truj!" - pomiar ilości tlenku węgla w wydychanym powietrzu,
"Zdrowe żywienie"-nauka prawidłowej diety, połączona z pomiarami składu procentowego ciała, wagi i wzrostu. Obliczamy współczynniki BMI i WHR, dając porady żywieniowe adekwatnie do stanu zdrowia.
"Szpital Pluszowego Misia" n
ie zapominając o najmłodszych uczestnikach wydarzenia, angażuje ich w zabawę oraz przygotowuje na pierwsze spotkanie z lekarzem, pozwalająć w spokoju przebadać się rodzicom

Projekty SCORA:
"Think Pink" oraz "Movember" dbają o edukowanie społeczeństwa na temat nowotworów piersi, szyjki macicy oraz jąder i prostaty.


Dwukrotnie w ciągu roku "Zdrowie pod Kontrolą" łączy wszystkie miasta, w których działa IFMSA (16 miast), dzięki czemu nasza inicjatywa trafia do ludzi z różnych rejonów Polski. Projekt jest realizowany głównie na terenie galerii handlowych czy w trakcie festiwali zdrowia, mimo to wciąż rozszerzamy jego spektrum działania.

Od jesieni 2018 roku Zdrowie pod Kontrolą trwa cały tydzień! Każdego dnia w miastach uczestniczących w projekcie odbywa się inna akcja profilaktyczna. Wszystkie akcje zwińczone są finałem Zdrowia pod Kontrolą odbywającym się w jednej z poznańskich galerii. 

Najważniejsze, iż duża liczba osób, która jak dotąd nie wiedziała o swoich chorobach czy nie wykonywała badań kontrolnych, decyduje się po "Zdrowiu pod Kontrolą" na wizytę u lekarza w celu dalszej diagnostyki.

 

Lokalny Koordynator Projektu „Zdrowie Pod Kontrolą”

Ola Ignasiak
lpo@poznan.ifmsa.pl
+48 510 838 119

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Poznań
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl