Programy i dodatkowe informacje

Zapraszamy wszystkich studentów UMP
do współpracy w ramach 6 Programów Stałych:


Program Stały ds. Zdrowia Publicznego (SCOPH) - głównym celem programu jest udział w dbaniu o ogólne zdrowie człowieka. W jego ramach można dawać porady pacjentom w galeriach handlowych, mierzyć ciśnienie, stężenie glukozy we krwi, szacować ryzyko osteoporozy. Szpital Pluszowego Misia pozawala oswajać się dzieciom ze służbą zdrowia w przedszkolach. 

Program Stały ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS (SCORA) - akcje służą promocji zdrowych zachowań w sferze seksualnej człowieka. W ramach programu działają projekty eukacji rówieśniczej realizowane w poznańskich gimnazjach i liceach, a także warsztaty taneczne Dirty Dancing oraz programy wymiany takie jak SCORA Twinning i SCORA X-Change.

Program Stały ds. Edukacji Medycznej (SCOME) - zajmuje się nauką szycia chirurgicznego i propagowaniem szeroko pojętej wiedzy związanej z medycyną. W ramach programu odbywają się takie akcje jak Kurs Szycia Chirurgicznego, Poznaj Swoją Specjalizację czy Kurs Języka Migowego

Program Stały ds. Pokoju i Praw Człowieka (SCORP) - w zakres zainteresowań wchodzą problemy związane z łamaniem praw człowieka, uchodźcami, dziećmi w domach dziecka. Program realizuje takie projekty, jak UNICEF na gwiazdkę, Czytamy Pomagamy, a także Dotknijmy Różnorodności.

Program stały ds. Praktyk Wakacyjnych (SCOPE) - zajmuje się organizacją praktyk dla osób przyjeżdżających - incomings oraz wysyłaniem członków IFMSA-Poland na wakacyjne praktyki kliniczne (po 3. roku). Kwalifikacje do programu rozpoczynają się pod koniec listopada, natomiast wymiany odbywają się w wakacje.

Program Stały ds. Wymiany Naukowej (SCORE) - organizuje wymianę na praktyki naukowe już od 1. roku studiów! Parktyki w ramach programu SCORE to świetna propozycja nie tylko dla studentów wydziałów lekarskich, ale także farmacji i wydziałów nauki o zdrowiu.

Każdy z Nas, entuzjastów, działając jako pomysłodawca, wykonawca akcji społecznie wartościowej, może swój zapał i energię spożytkować działając w grupie rówieśników. To niesamowicie integruje! Dzięki pracy pod naszą banderą wiele drzwi pozostaje otwartych, na wiele akcji zapewniamy know-how, środki materialne oraz kontakty z organizacjami pozarządowymi.

Dzięki współdziałaniu ludzi mających podobne przekonania, powstają długotrwałe przyjaźnie na poziomie krajowym, a nawet międzynarodowym.

Każdy odpowiednio do włożonego czasu i pracy ma przywilej wyjazdu na praktyki wakacyjne. Z drugiej strony podczas pobytu studentów z zagranicy w Polsce, możesz zwiedzić nasz kraj ucząc się języka angielskiego. W ten sposób bawiąc się poznajemy ludzi z całego świata, ich kulturę, historię, obyczaje, język ;-)

 

To od Ciebie zależy jak będziesz wspominał studia...
My dajemy możliwości, reszta należy do Ciebie!

 

Gdzie szukać informacji o naszych działaniach?

Miedzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny
IFMSA-Poland  Oddział Poznań

ul. Rokietnicka 6, p.29/30   60-806 Poznań
Tel./Fax: 61 658 44 80
e-mail: prezydent@poznan.ifmsa.pl  


 

 

 

 

Każdy student Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, niezależnie od kierunku, może dołączyć do naszego Stowarzyszenia. Marzą Ci się praktyki za granicą? Chciałbyś z nami zmieniać świat? Może szukasz sposobu na spędzenie wolnego czasu? Dołącz do nas i działaj!

  1. Zarejestruj się na stronie! (Twoje konto zostanie aktywowane jak tylko potwierdzimy Twoją tożsamość)
  2. Wpłać składkę członkowską na dany rok akademicki – składka wynosi 60 zł.
    Składka będzie przeznaczona na działalność oddziału i w połowie przekazana do Federacji.

    Pieniądze przelej na poniższe konto:

25 1050 1953 1000 0023 6789 8828

 

Tytuł przelewu: "składka członkowska 2020/2021, (imię i nazwisko)"

Adres do przelewu: Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland
ul. Oczki 1A 02-007 Warszawa

Dyżur

Spotkanie informacyjne Oddziału Poznań

10 Listopad, Wtorek, 19:00 - 21:00

MS Teams