Programy i dodatkowe informacje

Miedzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny

IFMSA-Poland  Oddział Poznań
DS Aspirynka, ul. Rokietnicka 6, p.29/30  60-806 Poznań
Tel./Fax: 61 658 44 80

e-mail: prezydent@poznan.ifmsa.pl  

 

Zapraszamy wszystkich studentów UMP
do współpracy w ramach 6 Programów Stałych:


Program Stały ds. Zdrowia Publicznego (SCOPH) - głównym celem programu jest udział w dbaniu o ogólne zdrowie człowieka. W jego ramach można dawać porady pacjentom w galeriach handlowych, mierzyć ciśnienie, stężenie glukozy we krwi, szacować ryzyko osteoporozy. Szpital Pluszowego Misia pozawala oswajać się dzieciom ze służbą zdrowia w przedszkolach. 

Program Stały ds. Zdrowia i Praw Reprodukcyjnych, w tym HIV i AIDS (SCORA)- akcje służą promocji zdrowych zachowań w sferze seksualnej człowieka. W ramach programu działają projekty eukacji rówieśniczej realizowane w poznańskich gimnazjach i liceach, a także warsztaty taneczne Dirty Dancing oraz programy wymiany takie jak SCORA Twinning i SCORA X-Change.

Program Stały ds. Edukacji Medycznej (SCOME) - zajmuje się nauką szycia chirurgicznego i propagowaniem szeroko pojętej wiedzy związanej z medycyną. W ramach programu odbywają się takie akcje jak Kurs Szycia Chirurgicznego, Poznaj Swoją Specjalizację czy Kurs Języka Migowego

Program Stały ds. Pokoju i Praw Człowieka (SCORP) - w zakres zainteresowań wchodzą problemy związane z łamaniem praw człowieka, uchodźcami, dziećmi w domach dziecka. Program realizuje takie projekty, jak UNICEF na gwiazdkę, Czytamy Pomagamy, a także Dotknijmy Różnorodności.

Program stały ds. Praktyk Wakacyjnych (SCOPE) - zajmuje się organizacją praktyk dla osób przyjeżdżających - incomings oraz wysyłaniem członków IFMSA-Poland na wakacyjne praktyki kliniczne (po 3. roku). Kwalifikacje do programu rozpoczynają się pod koniec listopada, natomiast wymiany odbywają się w wakacje.

Program Stały ds. Wymiany Naukowej (SCORE) - organizuje wymianę na praktyki naukowe już od 1. roku studiów! Parktyki w ramach programu SCORE to świetna propozycja nie tylko dla studentów wydziałów lekarskich, ale także farmacji i wydziałów nauki o zdrowiu.

Każdy z Nas, entuzjastów, działając jako pomysłodawca, wykonawca akcji społecznie wartościowej, może swój zapał i energię spożytkować działając w grupie rówieśników. To niesamowicie integruje! Dzięki pracy pod naszą banderą wiele drzwi pozostaje otwartych, na wiele akcji zapewniamy know-how, środki materialne oraz kontakty z organizacjami pozarządowymi.

Dzięki współdziałaniu ludzi mających podobne przekonania, powstają długotrwałe przyjaźnie na poziomie krajowym, a nawet międzynarodowym.

Każdy odpowiednio do włożonego czasu i pracy ma przywilej wyjazdu na praktyki wakacyjne. Z drugiej strony podczas pobytu studentów z zagranicy w Polsce, możesz zwiedzić nasz kraj ucząc się języka angielskiego. W ten sposób bawiąc się poznajemy ludzi z całego świata, ich kulturę, historię, obyczaje, język ;-)

 

To od Ciebie zależy jak będziesz wspominał studia...
My dajemy możliwości, reszta należy do Ciebie!

 

Gdzie szukać informacji o naszych działaniach?

 

Dyżur

Spotkanie informacyjne IFMSA-Poland Oddział Poznań

20:00 - 22:00

Collegium Anatomicum, Sala Różyckiego (sala czarna)