Akcje

18.09

Piątek

15:00
Peer Support & chill - spotkanie online dla pierwszaków

Spotkanie online "Peer Support & chill" dla studentów pierwszego roku kierunku lekarskiego. Podczas wydarzenia wolontariusze opowiadali o uczelni i nauce oraz odpowiadali na zadane pytania. Spotkanie odbyło się poprzez platformę Skype. Na wydarzenie zapisane były 33 osoby, uczestniczyły 22 osoby.Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/759968384803560

15.09

Wtorek

16:00
Webinar “Eating In-Order. Zdrowe Żywienie Profilaktyką Zaburzeń Odżywiania” - koordynacja i promocja

Akcja mająca na celu zoorganizowanie webinaru w ramach projektu “Eating In-Order. Zdrowe Żywienie Profilaktyką Zaburzeń Odżywiania” realizowanego w ramach grantu otrzymanego od Urzędu Miasta Poznania. Zadanie polegało na nawiązaniu kontaktu z prelegentką prowadzącą wykład, umówieniu terminu, ustaleniu treści merytotycznych, które zostaną poruszone na webinarium, stworzeniu grafik promujących wydarzenie, rozpowszechnianiu i reklamowaniu wykładu na portalach społecznościowych (w postaci postów i relacji) oraz koordynacji przebiegu wykładu w formie zdalnej. Webinar został przeprowadzony jako transmisja na żywo na Facebooku'u przy pomocy programu OBS Studio w dniu 15.09.2020 o godzinie 16:00 i trwał 1,5 godziny. W wydarzeniu wzięły udział 123 osoby, zainteresowane było 765 osób. Akcja...

24.06

Środa

20:15
Posty promujące wybory do Zarządu Oddziału 2020/21

Akcja ma na celu stworzenie cyklu postów, w których zostaną przedstawione najważniejsze informacje dotyczące nadchodzących wyborów do Zarządu Oddziału IFMSA-Poland Oddział Poznań, a także przedstawienie funkcji, na które można kandydować

10.06

Środa

13:00
Peer Education Szkoła Podstawowa nr 6

Dla uczniów klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu przeprowadziliśmy lekcję edukacji rówieśniczej "Reuse it or Lose It #zerowasteproject" za pośrednictwem aplikacji Google Meet. Lekcja odbyła się 10.06.2020 roku i trwała godzinę. W zajęciach wzięło udział 15 uczniów i uczennic w wieku 7-10 lat.   

01.06

Poniedziałek

18:00
Peer Support

Przygotowanie strony internetowej Peer Support IFMSA-Poland Oddział Poznań oraz prowadzenie fanpage'a.

01.06

Poniedziałek

08:00
Peer Education - "ProfiRAKtyka" - I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

 Była to kolejna akcja Peer Education poprowadzona w ramach projektu "ProfiRAKtyka". W ramach projektu “ProfiRAKtyka” chcemy zaznajomić uczniów z podstawami szeroko pojętej profilaktyki i prewencji nowotworów. Przybliżymy Europejski Kodeks Walki z Rakiem, będziemy popularyzować ideę badań screeningowych oraz opowiemy o objawach alarmowych najczęstszych nowotworów, z którymi spotkać się może każdy z nas. Celem naszych działań jest kształtowanie odpowiednich, prozdrowotnych postaw i uzmysłowienie, jak ważnym filarem współczesnej medycyny i onkologii jest właśnie prewencja nowotworów. Lekcje odbywały się zdalnie przez platformę Discord w I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu w klasach zarówno biologiczno-chemicznych jak i w klasach o innych profilach: Ic,...

26.05

Wtorek

08:00
Marrow Hero

Wirtualny Dzień Dawcy Szpiku w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu, akcja ma na celu szerzenie wiedzy oraz zachęcanie do rejestracji jako Potencjalni Dawcy Szpiku.

26.05

Wtorek

08:00
Marrow Hero

Wirtualny Dzień Dawcy Szpiku organizowany w ramach Poznańskich Dni Rodziny. Akcja miała na celu szerzenie wiedzy z zakresu nowotworów krwi, metod leczenia i działalności Fundacji DKMS, a także zachęcanie do rejestracji jako potencjalni Dawcy Szpiku.

21.05

Czwartek

13:35
Peer Education VIII LO - Zdrowe żywienie i zaburzenia odżywiania

W 1 klasie liceum przeprowadzono 1 lekcję edukacji rówieśniczej: "Zdrowe żywienie i zaburzenia odżywiania" za pośrednictwem Skype. Lekcja odbyła się 21.05 i trwała 45 minut.  

07.05

Czwartek

19:00
Prawo i Medycyna

Spotkanie online z cyklu Prawo i Medycyna, we współpracy z Kołem Prawa Medycznego "Lege Artis", pt. "Ustawa o COVID-19 - wróg czy przyjaciel lekarza?". Miało na celu przybliżenie zmian jakie pojawiły się w wykonywaniu zawodu lekarza w ostatnim czasie.

23.04

Czwartek

13:30
Peer Education VIII LO

W 1 klasie licum przeprowadzono 3 lekcje edukacji rówieśniczej: "Pierwsza wizyta u ginekologa/Męskie sprawy", "Prewencja HIV/Aids", "SexEd" za pośrednictwem Skype. Lekcje odbywały się 23.04, 4.05 i 11.05 i trwały po 45 minut.

07.04

Wtorek

08:15
Peer Education i organizacja pracy - "ProfiRAKtyka"

 Była to pierwsza akcja Peer Education poprowadzona w ramach projektu "ProfiRAKtyka". W ramach projektu “ProfiRAKtyka” chcemy zaznajomić uczniów z podstawami szeroko pojętej profilaktyki i prewencji nowotworów. Przybliżymy Europejski Kodeks Walki z Rakiem, będziemy popularyzować ideę badań screeningowych oraz opowiemy o objawach alarmowych najczęstszych nowotworów, z którymi spotkać się może każdy z nas. Celem naszych działań jest kształtowanie odpowiednich, prozdrowotnych postaw i uzmysłowienie, jak ważnym filarem współczesnej medycyny i onkologii jest właśnie prewencja nowotworów. Lekcja poprowadzona była w VIII LO w klasie IfP na platformie Skype. Dodatkowo w celach jej organizacji musiała być wykonana nowa prezentacja i konspekt oraz logo, które...

29.03

Niedziela

10:20
Warsztaty szycia chirurgicznego na dniach otwartych UMP

Akcja miała na celu naukę wprowadzenie przyszłych studentów w podstawy świata chirurgicznego i naukę podstawowych szwów chirurgicznych. Wprowadzenie składało się ze wstępu teoretycznego, następnie uczestnicy przeszli do części praktycznej - szycia z użyciem narzędzi chirurgicznych na modelach sztucznej skóry. Miały miejsce 3 tury warsztatów.

20.03

Piątek

15:00
Warsztaty SCOPH & SCORA Health Without Shame - Poznań 2020

Warsztaty wiosenne SCOPH & SCORA mają na celu zapoznanie uczestników z całej Polski z najnowszymi wyzwaniami sekcji zdrowia publicznego oraz zdrowia reprodukcyjnego.

17.03

Wtorek

23:00
Wniosek o dofinansowanie akcji "Zdrowe Żywienie" w Oddziale Poznań

Zadanie polegające na rozpisaniu wniosku o dotację od Urzędu Miasta Poznań na projekt: "Eating in-Order Zdrowe Żywienie Profilaktyką Zaburzeń Odżywiania" w wysokości 14 350 zł.  Do dnia 19 marca został rozpisany wniosek poprzez platformę Witkac.pl, następnie został on zaniesiony do Urzędu Miasta w Poznaniu.  Dnia 28 kwietnia decyzja została rozpatrzona pozytywnie. 

15.03

Niedziela

10:00
Coronavirus video

A short video put together by several IFMSA members, highlighting the topic of coronavirus. The video surrounds the prevention, important information, and ways to flatten the curve. 

10.03

Wtorek

18:00
Prawo i Medycyna - warsztaty

Pierwsze w tym roku warsztaty związane z prawem medycznym, jego zastosowaniem w praktyce oraz funkcjonowaniem sądów lekarskich, przeprowadzane we współpracy z zaprzyjaźnionym kołem prawa medycznego "Lege Artis".

10.03

Wtorek

15:00
ECG Workshop

A workshop to teach basic ECG skills to students. The end goal of this workshop  is for students to be able to indentify basic ECG patterns and common pathologies.

10.03

Wtorek

10:00
Warsztaty szycia chirurgicznego dla licealistów

Podstawowe warsztaty z szycia chirurgicznego dla licealistów w ramach nagrody za wygrany konkurs. Wprowadzenie składało się ze wstępu teoretycznego, następnie uczniowie przeszli do części praktycznej - szycia z użyciem narzędzi chirurgicznych na modelach sztucznej skóry.

07.03

Sobota

07:30
Pediatrics Diagnostics Workshop

Lending a hand at the Pediatrics Diagnostics Workshop organized by SKN Pediatrii for the Ogolnapolska Akademia Pediatrii Conference..