Akcje

13.07

Sobota

17:30
Zupa na Głównym

Akcja polega na pomocy przedmedycznej osobom w kryzysie bezdomności

09.07

Wtorek

12:00
Basic Suturing and Surgical Knot Tying Workshop - PUMS Summer Program

A basic suturing workshop was conducted for the participants of the PUMS Summer Program. There were 11 participants, who were taught simple interrupted, simple continuous, horizontal mattress, and vertical mattress sutures. They were also taught one-hand and two-hand surgical knot ties.

06.07

Sobota

17:30
Zupa na Głównym

Akcja polegająca na pomocy przedmedycznej osobom w kryzysie bezdomności 

04.07

Czwartek

12:30
Paragrafka - ''Głosówka'' (maj/czerwiec 2024)

  Przygotowanie przeglądu najważniejszych wydarzeń związanych z medycyną w Polsce w okresie maj/czerwiec 2024r. Teksty tworzone w ramach akcji "Głosówka" (współpraca projektu Paragrafka i rozGŁOŚNIA) i opublikowywane w formie postów na Instagramie rozGłośnia.

29.06

Sobota

10:00
Testowanie podczas Poznań Pride

W dniu Marszu Równości w Poznaniu testowaliśmy na terenie Wioski Równościowej na HIV, Kiłę, HCV oraz edukowaliśmy na temat infekcji przenoszonych drogą płciową. Testowanie mogło się odbyć dzięki testom zapewnionym przez Przychodnię Stonewall.

26.06

Środa

11:00
Szpital Pluszowego Misia

Akcja Szpitala Pluszowego misia edukująca dzieci w zakresie podstaw wizyty u lekarza, w aptece i numerów alarmowych. Zapoznanie dzieci w wieku 3-6 lat z różnymi pojęciami, przyrządami czy zabiegami z jakimi mogą spotkać się w gabinecie lekarskim czy aptece jako pacjenci/pacjentki poprzez zabawę w diagnozowanie i leczenie własnych pluszaków. Dzięki temu dzieci mogą od jak najmłodszych lat oswoić się z tym jak może wyglądać wizyta u lekarza lub w aptece. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach przedszkolnych. 

25.06

Wtorek

17:15
Nakręcone UMP

Akcja polegała na zebraniu nakrętek z budynków UMP i przekazaniu ich na rzecz fundacji Animal Security.  

24.06

Poniedziałek

10:15
scophwtorki czerwiec

Tworzenie i publikowanie postów edukacyjnych Programu Stałego ds. Zdrowia Publicznego w tematyce dni promocji zdrowia.

23.06

Niedziela

10:15
scophwtorki maj

Tworzenie i publikowanie postów Programu Stałego ds. Zdrowia Publicznego w tematyce promocji dni zdrowia.

22.06

Sobota

17:30
Zupa na Głównym

Akcja polega na pomocy przedmedycznej osobom w kryzysie bezdomności

22.06

Sobota

14:00
miniZdrowie pod Kontrolą - Armii Poznań

Wydarzenie Zdrowie pod kontrolą, którego celem jest ułatwienie społeczności lokalnej dostępu do podstawowej diagnostyki i edukacji prozdrowotnej odbyło się 22 czerwca 2024 r. przy ROD, Strzeszyn w godzinach 14:00 - 19:00. Uczestnicy mieli okazję porozmawiać na tematy chorób sercowo-naczyniowych, zdrowego stylu życia, a najmłodsi oswoić się z białym fartuchem przez zabawę.

20.06

Czwartek

18:00
Warsztaty dermatochirurgii we współpracy z SKN Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej UMP dla SKN Dermatologii i Dermatologii Estetycznej UMP

Szycie chirurgiczne z elementami dermatochirurgii przeprowadzone we współpracy z kołem chirurgii dla SKN Dermatologii i Dermatologii Estetycznej. Przeprowadzono 1 turę, na której obecnych było 25 osób.

17.06

Poniedziałek

18:00
Audycja OSŁUCHANI w radio Afera - Czerwiec

Nagrano i przygotowano dwie audycje, emitowane następnie w czerwcowe środy o godzinie 8:30 na antenie Radia Afera 19.06 - Borelioza, jak zapobiegać i rozpoznać  26.06 - Przed podróżą w tropiki. Gdzie szukać informacji i na co warto się zaszczepić

15.06

Sobota

17:30
Zupa na Głównym

Akcja polega na pomocy przedmedycznej osobom w kryzysie bezdomności

15.06

Sobota

09:00
Sztafeta Ultrasonograficzna - warsztaty USG

Kurs ultrasonografii "Sztafeta Ultrasonograficzna" organizowany pod okiem lek. Marcina Karolewskiego odbył się w siedzibie Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Podczas kursu uczestnicy mogli przećwiczyć ultrasonografię echokardiograficzną, jamy brzusznej oraz badanie dopplerowskie żył kończyn dolnych. Warsztaty były możliwe do przeprowadzenia dzięki wolontariuszom, którzy zgodzili się pełnić rolę modeli do badań USG podczas kursu.

14.06

Piątek

17:30
Warsztaty szycia chirurgicznego dla teamu SCORA

Warsztaty szycia chirurgicznego dla teamu SCORA. W warsztatach szycia wzięły udział 4 osoby.

14.06

Piątek

13:30
Zdrowe Żywienie w Klubie Seniora ,,Promień''

Akcja profilaktyczna w Klubie Seniora ,,Promień''. Podczas wydarzenia wykonywaliśmy analizy składu ciała przy użyciu analizatora, a także edukowaliśmy na temat zasad zdrowego żywienia. Rozdawaliśmy materiały edukacyjne wszystkim chętnym, zachęcając do wprowadzenia zdrowych nawyków w codziennym życiu.

14.06

Piątek

13:00
Marrow Hero na Pikniku z okazji Dnia Dziecka

Akcja organizowana przez IFMSA-Poland Oddział Poznań, która odbyła się 14.06.2024 r. w godzinach 13-19:00. Wydarzenie miało miejsce w Sieci Badawczej Łukasiewicz - Poznańskim Instytucie Technologicznym w ramach Pikniku z okazji Dnia Dziecka. Celem akcji była rejestracja potencjalnych Dawców Szpiku w bazie Fundacji DKMS, zwiększenie świadomości uczestników m. in. na temat nowotworów hematologicznych i edukacja na temat metod pobierania komórek macierzystych oraz czynników dyskwalifikujących z możliwości zostania dawcą.

14.06

Piątek

11:00
Pyrkon

Stoisko profilaktyczne na Pyrkonie. Edukacja nt. zdrowego żywienia, nowotworów piersi, raka szyjki macicy, jąder, prostaty. Prezentacja badania cytologicznego na modelu. Wykonywanie pomiarów analizy sķładu masy ciała, przeglądów stomatologicznych. Pomiar glukozy, ciśnienia. Nauka samobadania jąder I piersi. Rozmowa na temat społeczności LGBTQ+ i edukowanie z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb zdrowotnych. Pomoc Krewnym Pyrkonu w promocji krwiodastwa oraz pakowanie pakietów dla krwiodawców. Podczas wydarzenia większość wolontariuszy edukowała na stoisku przy Krewnych Pyrkonu, a część chodziła po terenie wydarzenia z nakładanym modelem piersi, edukując na temat samobadania oraz zachęcając do odwiedzenia naszej strefy.

12.06

Środa

16:30
Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej

Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej przed egzaminem PRE-OSCE organizowane dla studentów 3 roku kierunku lekarskiego. Przeprowadzone zostały wraz z Akademicką Społecznością Ratownictwa i Medycyny Katastrof. Podczas wydarzenia omówiono, zaprezentowano i przećwiczone algorytm BLS. W akcji wzięło udział około 100 osób.