Akcje

21.07

Czwartek

13:00
Peer Support - stoisko na rekrutacji 2

W ramach akcji ustawiliśmy stoisko Peer Support przed Działem Rekrutacji. Rozdawaliśmy ulotki Peer Supportu i odpowiadaliśmy na pytania świeżo upieczonych studentów, którzy przynosili dokumenty do Działu Rekrutacji i zaznajamialiśmy ich z naszym Stowarzyszeniem, Uniwersytetem i samym studiowaniem.

15.07

Piątek

11:00
Peer Support - stoisko na rekrutacji

W ramach akcji ustawiliśmy stoisko Peer Support przed Działem Rekrutacji. Rozdawaliśmy ulotki Peer Supportu i odpowiadaliśmy na pytania świeżo upieczonych studentów, którzy przynosili dokumenty do Działu Rekrutacji i zaznajamialiśmy ich z naszym Stowarzyszeniem, Uniwersytetem i samym studiowaniem. Dodatkowo zostały doręczone ulotki do Działu Rekrutacji, gdzie zostały umieszczone, by nowoprzyjęci studenci mogli je ze sobą zabrać i się z nimi zaznajomić w czasie, gdy akcja nie jest przeprowadzana.

09.07

Sobota

08:00
Marrow Hero - Rajd po zdrowie

Akcja organizowana przez IFMSA-Poland Oddział Poznań, która odbyła się 09.07.2022r. Celem akcji była rejestracja potencjalnych Dawców Szpiku, edukacja uczestników na temat: metod pobierania komórek macierzystych, jaka osoba może zostać potencjalnym dawcą oraz czynniki dyskwalifikujące z dawstwa.

02.07

Sobota

16:00
Tramwaj zwany Pożądaniem

Akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na profilaktykę infekcji przenoszonych drogą płciową ze szczególnym uwzględnieniem zakażenia HIV. Projekt jest skierowany przede wszystkim do osób młodych i wykorzystuje niecodzienne formy edukacji w przestrzeni publicznej - poprzez jazdę specjalnymi pojazdami ulicami polskich miast. Dzięki swojej oryginalności akcja pozwala na dotarcie do szerokiego grona osób i modelowanie ich zachowań, a także promocję powszechnego wykonywania testów w kierunku HIV. W tym roku akcja odbyła się w Marsz Równości - dzięki naszemu partnerowi akcji - Stonewall, otrzymaliśmy ulotki promujące nowo otwartą przychodnię, prideflags i materiały edukacyjne dla osób LGBTQ+ i nie tylko.

01.07

Piątek

19:00
Marsz Równości

Zorganziowaliśmy stanowisko w trakcie Pride Pikniku przed Marszem Równości w Poznaniu. Edukowaliśmy tam na temat zdrowia osób LGBTQIA+ a także na temat samobadania piersi i jąder. Nasze stanowisko powstało w ramach współpracy z Grupą Stonewall.

01.07

Piątek

10:45
Peer Support - ulotki

Przygotowane ulotki wypromują akcję Peer Support i pozwolą na łatwiejszy start na studiach medycznych pierwszorocznym.

01.07

Piątek

00:00
Opieka nad incomings - lipiec 2022

Opieka nad studentami przyjeżdżającymi w lipcu 2022. Łącznie w lipcu nasze miasto oraz Uniwersytet odwiedza 12 osób.

29.06

Środa

17:00
Kino Kobiet

Akcja profilaktyczna w Kinie Helios Posnania Poznań. Nauka samobadania piersi, edukacja na temat raka szyjki macicy i dostępnych szczepień.

29.06

Środa

16:00
Marrow Hero

Akcja organizowana przez IFMSA-Poland Oddział Poznań, która odbyła się 29.06.2022r. Celem akcji była rejestracja potencjalnych Dawców szpiku, edukacja uczestników na temat: metod pobierania komórek macierzystych, jaka osoba może zostać potencjalnym dawcą oraz czynniki dyskwalifikujące z dawstwa.  

28.06

Wtorek

10:45
Trening z komunikacji

Treningi z komunikacji miał na celu poprawę umiejętności miękkich wśród studentów UMP. Warsztaty były prowadzone przez Trenerkę IFMSA-Poland Annę Jaworowicz

27.06

Poniedziałek

18:00
Bawimy, gramy, pomagamy

Akcja mająca na celu odwiedzenie dzieci i graniu w gry planszowe w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. 

26.06

Niedziela

22:30
Artykuły do poradnika dla pierwszorocznych

W ramach akcji napisaliśmy artykuły, które zostały umieszczone w poradniku dla pierwszorocznych wydawanego we współpracy z gazetą uczelnianą PULS. Link do dysku z atykułami: https://drive.google.com/drive/folders/1yPkCleLXc5Saw2CBoQLDFj-4i7si47nE?usp=sharing

24.06

Piątek

15:45
Nakręcone UMP - czerwiec

Nakręcone UMP to akcja, która polega na zbieraniu nakrętek dla potrzebujących w większości budynków należących do Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

23.06

Czwartek

16:30
WARSZTATY "Wpływ diety na procesy starzenia się"

Akcja miała na celu promocję zdrowego odżywiania oraz zapoznanie uczestników z zależnością miezy dietą a procesami starzenia się organizmu. Podczas warsztatów przygotowano zdrowe przekąski. 

23.06

Czwartek

15:30
WYKŁAD "Wpływ diety na procesy starzenia się"

Akcja miała na celu promocję zdrowego odżywiania. Przeprowadzono wykład, podczas którego zostały zaprezentowane mechanizmy starzenia się oraz wpływ produktów żywnościowych na organizm.

22.06

Środa

16:00
Bawimy, gramy, pomagamy

Akcja polegająca na odwiedzeniu pacjentów i graniu z nimi w gry planszowe w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. 

20.06

Poniedziałek

10:00
Marrow Hero na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu

Akcja organizowana przez IFMSA-Poland Oddział Poznań, która odbyła się w dniach 20-23.06.2022r. Celem akcji była rejestracja potencjalnych Dawców Szpiku, edukacja uczestników na temat: metod pobierania komórek macierzystych, jaka osoba może zostać potencjalnym dawcą oraz czynniki dyskwalifikujące z dawstwa.

19.06

Niedziela

08:00
Dzień Dziecka z Wielkopolską Izbą Lekarską

W dniu 19.06.2022r. nasz Oddział brał udział w Dniu Dziecka organizowanym przez Wielkopolską Izbę Lekarską. W ramach tej akcji realizowaliśmy projekty: Szpital Pluszowego Misia, Reuse it or lose it! #zerowasteproject, Ratowanie na Spontanie. Dodatkowo mieliśmy stanowisko z grami planszowymi oraz bańkami mydlanymi.

18.06

Sobota

17:30
Pomoc przedmedyczna na Dworcu Zachodnim

Akcja, we współpracy z Zupą na Głównym, polegająca na pomocy przedmedycznej osobom znajdującym się w kryzysie bezdomności.

17.06

Piątek

08:00
Pyrkon 2022

Nasz Oddział miał w tym roku swoje stanowisko na Pyrkonie, w ramach którego wolontariusze ze SCORPu i SCORA mogli edukować uczestników konwentu na tematy związane z ekologią, prawami osób należących do społeczności LGBT+, prawami kobiet oraz profilaktyką chorób narządów płciowych.