Akcje

20.11

Środa

00:00
EPSU Instagram Takeover

Akcja mająca na celu przejęcie i prowadzeniu przez tydzień profilu EPSU (English Programs' Student Union) Instagram. Podczas tego tygodnia pokazywaliśmy codzienne działania i wydarzenia w oddziale, promując w ten sposób IFMSA-Poland Oddział Poznań wśród studentów English Division.  Podczas akcji koordynatorki ds. Social Media były odpowiedzialne za tworzenie grafik, instastories oraz postów, a także koordynowanie i wstawianie matierałów od innych członków oddziału. 

20.05

Czwartek

20:00
Problemy na styku medycyny paliatywnej i ratunkowej

Jakie leki dostępne w kartetkach P wykorzystać w leczeniu bólu pacjentów leczonych paliatywnie? Czy kontakt z lekarzem prowadzącym jest możliwy dla ratowników? Czy powinien być? Postaramy się znaleźć odpowiedź między innymi na te pytania. Webinar zostanie przeprowadzony w formie rozmowy z lekarzem Michałem Błochem.  Michał Błoch, znany na Instagramie jako @drhospice jest lekarzem pracującym w Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła dobra” oraz Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych dla dzieci.20.05.21 r. godzina 20:00Spotkanie będzie także streamowane na Facebooku.

12.05

Środa

19:00
Stany nagłe w opiece paliatywnej

Wydarzenie "Stany nagłe w opiece paliatywnej", z cyklu projektu Umieranie Ludzka Rzecz, zorganizowane zostało w ramach działalności SCOME IFMSA-Poland oddziału Poznań. Spotkanie skupiło się na omówieniu najczęstszych stanów mogących wystąpić u pacjentów paliatywnych m.in. incydentów zakrzepowo-zatorowych, delirium czy przerzutów nowotworowych. Prelegentka lek. Izabela Bętkowska poruszyła równiez temat leczenia i zasad komunikacji z pacjentami i ich rodzinami.

08.05

Sobota

19:00
MAY the power (of mental health) be with you - warsztaty jogowe

Mamy przyjemność zaprosić Was na cykl spotkań, które będą odbywały się w każdą sobotę maja o godzinie 19:00, a pierwszy z nich odbędzie się już 8.05 i poruszy temat wpływu aktywności fizycznej na nasz dobrostan. Warsztaty poprowadzi Julia Pastwa, która wprowadzi Was w tajniki jogi i pomoże Wam się zrelaksować po stresującym dniu.

25.04

Niedziela

12:15
Tworzenie strony Peer Support

Organizowana przez nas akcja polegała na tworzeniu strony Peer Support, która ma ułatwić przyszłym studentom kierunku lekarskiego organizacje na pierwszym roku nauki. W akcji wzięły udział osoby, które opracowały materiały na tematy, które naszym zdaniem powinny znaleźć się w informacjach dla nowych studentów.

24.04

Sobota

10:00
Zadbaj o Ziemię z IFMSA-Poland Oddział Poznań - "Sprzątanie Świata"

Wydarzenie odbywa się we współpracy z fundacją Ratuj Ryby, która jest organizatorem akcji Sprzątania Świata. Jako Oddział Poznań bierzemy w nim udział jako sztab. Oprócz sprzątania śmieci, będziemy również pomagali wcześniej rano w kwestiach organizacyjnych. 

23.04

Piątek

18:00
Droga do Szkoły Doktorskiej

Wydarzenie "Droga do Szkoły Doktorskiej" zorganizowane w ramach działalności SCOME IFMSA-Poland oddziału Poznań. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczestnikom sposobu funkcjonowania nowej instytucji, jaką jest szkoła doktorska, zasad rekrutacji oraz odpowiedzenie na nurtujące w tym temacie pytania.

19.04

Poniedziałek

20:00
Pierwsza pomoc u osób ze spektrum autyzmu - webinar w ramach ZPK wiosna 2021

Webinar o pierwszej pomocy u osób ze spektrum autyzmu przeprowadzony w ramach wiosennej edycji ogólnopolskiej akcji Zdrowie pod Kontrolną 2021. Webinar powstał we wspólpracy z Akademicką Społecznością Medycyny Ratunkowej i Katastrof oraz SKN Neurorozwojowe UMP, a prelegentami byli: Piotr Poniewierski oraz Natalia Sot

19.04

Poniedziałek

08:15
Testowy szablon Akcji

Akcja Wiedza Dla Seniora polegała na stworzeniu sześciu ulotek informacyjnych, w których zawarte zostały podstawowe informacje na temat chorób układy sercowo-naczyniowego oraz ich profilaktyki. Tematy: nadciśnienie, zawał mięśnia sercowego, omdlenie, ryzyko sercowo-naczyniowe, miażdżyca, żylna choroba zakrzepowo-zatorowa. Ulotki zostały wydrukowane w ilości 600 sztuk i zostały rozniesione po często uczęszczanych przez seniorów miejscach. Miejsca:   Na facebooku został zamieszczony post informacyjny o akcji oraz fotorelacja. Link do ulotek: https://drive.google.com/drive/folders/1geLDMT0qVgGLW0k1wuEa8vK1AYwmLwtY?usp=sharing

15.04

Czwartek

12:35
Psychiatria też dla ludzi! - 15.04.21

Cykl lekcji dla szkoły średniej, które obejmują 3 spotkania: depresję, zaburzenia lękowe i terapię. Lekcje mają na celu przybliżyć młodzieży najbardziej typowe choroby "ich wieku" i pokazać sposoby radzenia sobie ze stresem czy lękiem oraz ścieżki szukania pomocy. Lekcje mają charakter dyskusji/rozmowy, gdzie staramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wątpliwości. 

13.04

Wtorek

18:00
Powtórki z anatomii dla studentów pierwszego roku

Akcja mająca na celu zorganizowanie spotkań powtórkowych z anatomii przygotowujących do egzaminu praktycznego dla studentów pierwszego roku kierunku lekarskiego. Akcja nie odbyła się z powodu rezygnacji grupy zainteresowanych studentów.

08.04

Czwartek

12:35
Psychiatria też dla ludzi! - 8.04.21

Cykl lekcji dla szkoły średniej, które obejmują 3 spotkania: depresję, zaburzenia lękowe i terapię. Lekcje mają na celu przybliżyć młodzieży najbardziej typowe choroby "ich wieku" i pokazać sposoby radzenia sobie ze stresem czy lękiem oraz ścieżki szukania pomocy. Lekcje mają charakter dyskusji/rozmowy, gdzie staramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wątpliwości. 

07.04

Środa

08:00
Zdrowie pod Kontrolą edycja wiosna 2021

Wiosenna edycja ogólnopolskiej akcji Zdrowie pod Kontrolą, mająca na celu zwrócenie uwagi na szeroko rozumiane aspekty zdrowia, profilaktyki oraz edukacji medycznej. Akcja trwała 2 tygodnie i odbywała się online na dedykowanym akcji wyarzeniu na facebooku https://www.facebook.com/events/280111486889274?locale=pl_PL

25.03

Czwartek

18:30
Poznaj Swoją Specjalizację - endokrynologia i diabetologia

Wydarzenie "Poznaj Swoją Specjalizację - endokrynologia i diabetologia" zorganizowane w ramach działalności SCOME IFMSA-Poland oddziału Poznań. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczestnikom specyfiki pracy lekarza endokrynologa i diabetologa, porównanie tych specjalizacji, przybliżenie dróg rozwoju i możliwości pożniejszej kariery. Gościem była dr n. med. Luiza Napiórkowska, specjalista endokrynologii i diabetologii, prężnie działająca w mediach społecznościowych jako Doktor LU, gdzie edukuje i zachęca do zdrowego trybu życia. 

25.03

Czwartek

12:35
Psychiatria też dla ludzi! - 25.03.21

Cykl lekcji dla szkoły średniej, które obejmują 3 spotkania: depresję, zaburzenia lękowe i terapię. Lekcje mają na celu przybliżyć młodzieży najbardziej typowe choroby "ich wieku" i pokazać sposoby radzenia sobie ze stresem czy lękiem oraz ścieżki szukania pomocy. Lekcje mają charakter dyskusji/rozmowy, gdzie staramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wątpliwości. 

24.03

Środa

10:00
Veganoc - roślinna Wielkanoc z IFMSA Oddział Poznań

Veganoc - roślinna Wielkanoc z IFMSA Poland Oddział Poznań to wydarzenie, które ma na celu promowanie diety roślinnej poprzez wspólne gotowanie i edukację. Razem z gośćmi przyrządzimy potrawy, które mogą zagościć na wielkanocnym stole, zastępując tradycyjne mięsne dania. Pokażemy, że weganizm nie musi być trudny, a roślinne dania mogą być nie tylko zdrowe, ale również pyszne!    Projekt powstał w ramach projektu Reuse it or lose it! #zerowasteproject, we współpracy z projektem Zdrowie pod Kontrolą Oddziału Poznań (IFMSA Poland) oraz SKN Dietetyki klinicznej UMP. 

23.03

Wtorek

19:00
3. warsztaty w ramach cyklu ,,Marzec z szyciem chirurgicznym''

Dnia 23.03 o godzinie 19:00 rozpoczęły się ostatnie warsztaty w ramach cyklu ,,Marzec z szyciem chirurgicznym''. Prelekcję poprowadziła dr n. med. Kalina Jędrzejko, chirurg ogólny, znana na Instagramie jako @panna.chirurg. Część praktyczną warsztatów poprowadziła Anna Morawska. Podczas warsztatów uczestnicy uczyli się wykonywania szwów zaawansowanych (pojedynczy odrócony węzełkowy, śródskórny). Całość odbyła się na platformie Zoom. Uczestnikami spotkania byli studenci z różnych uniwersytetów medycznych w Polsce, ale w przeważającej części z UMP. 

22.03

Poniedziałek

18:00
Yoga anatomiczna - jama brzuszna

Yoga anatomiczna to cykl comiesięcznych spotkań mających na celu odświeżenie wiedzy z zakresu anatomii danej partii ciała oraz przeprowadzenie treningu jogi z naciskiem na tę partię. Tematemtrzeciego spotaknia była jama brzuszna. Na wykładzie zostały umówione mięśnie brzucha, naczynia układu pokarmowego oraz budowa narządów jamy brzusznej (nerki, żołądek, jelita, wątroba, trzustka). Podczas treningu nacisk został postawiony na rozluźnienie mięśni grzbietu i wzmocnienie mięśni brzucha (core stability).

21.03

Niedziela

16:45
Stworzenie poradnika dla członków Oddziału Poznań "Jak planować akcję od A do Z, czyli dobre rady dla początkujących"

Stworzenie poradnika dla członków Oddziału Poznań "Jak planować akcję od A do Z, czyli dobre rady dla początkujących", który zawiera w sobie wszystkie niezbędne informacje/linki/kontakty potrzebne do zorganizowania akcji online w Oddziale Poznań. Poradnik można znaleźć na grupie oddziałowej lub po linkiem: https://drive.google.com/file/d/1PXU7GfkyQfu9RDfWJg_KNBST9KL1zUTN/view?usp=sharing

19.03

Piątek

18:00
2. warsztaty w ramach cyklu ,,Marzec z Szyciem Chirurgicznym''

Dnia 19.03 o godzinie 18:00 rozpoczęły się drugie warsztaty w ramach cyklu ,,Marzec z szyciem chirurgicznym''. Prelekcję poprowadziła Marta Sprawka, rezydent chirurgii ortopedycznej, znana na Instagramie jako @dr_spraweczka. Część praktyczną warsztatów poprowadziła Marta Sprawka, Michał Kmiecik, Anna Morawska oraz Mateusz Majchrzak. Podczas warsztatów uczestnicy uczyli się wykonywania podstawowych szwów (pojedynczy węzełkowy, materacowy, ciągły prosty). Całość odbyła się na platformie Zoom. Uczestnikami spotkania byli studenci z różnych uniwersytetów medycznych w Polsce, ale w przeważającej części z UMP.