Akcje

29.03

Niedziela

10:20
Warsztaty szycia chirurgicznego na dniach otwartych UMP

Akcja miała na celu naukę wprowadzenie przyszłych studentów w podstawy świata chirurgicznego i naukę podstawowych szwów chirurgicznych. Wprowadzenie składało się ze wstępu teoretycznego, następnie uczestnicy przeszli do części praktycznej - szycia z użyciem narzędzi chirurgicznych na modelach sztucznej skóry. Miały miejsce 3 tury warsztatów.

20.03

Piątek

15:00
Warsztaty SCOPH & SCORA Health Without Shame - Poznań 2020

Warsztaty wiosenne SCOPH & SCORA mają na celu zapoznanie uczestników z całej Polski z najnowszymi wyzwaniami sekcji zdrowia publicznego oraz zdrowia reprodukcyjnego.

17.03

Wtorek

00:00
Wniosek o dofinansowanie akcji "Zdrowe Żywienie" w Oddziale Poznań

Zadanie polegające na rozpisaniu wniosku o dotację od Urzędu Miasta Poznań na projekt: "Eating in-Order Zdrowe Żywienie Profilaktyką Zaburzeń Odżywiania" w wysokości 14 350 zł.  Do dnia 19 marca został rozpisany wniosek poprzez platformę Witkac.pl, następnie został on zaniesiony do Urzędu Miasta w Poznaniu. 

10.03

Wtorek

18:00
Prawo i Medycyna - warsztaty

Pierwsze w tym roku warsztaty związane z prawem medycznym, jego zastosowaniem w praktyce oraz funkcjonowaniem sądów lekarskich, przeprowadzane we współpracy z zaprzyjaźnionym kołem prawa medycznego "Lege Artis"

10.03

Wtorek

15:00
ECG Workshop

A workshop to teach basic ECG skills to students. The end goal of this workshop  is for students to be able to indentify basic ECG patterns and common pathologies.

10.03

Wtorek

10:00
Warsztaty szycia chirurgicznego dla licealistów

Podstawowe warsztaty z szycia chirurgicznego dla licealistów w ramach nagrody za wygrany konkurs. Wprowadzenie składało się ze wstępu teoretycznego, następnie uczniowie przeszli do części praktycznej - szycia z użyciem narzędzi chirurgicznych na modelach sztucznej skóry.

07.03

Sobota

07:30
Pediatrics Diagnostics Workshop

Lending a hand at the Pediatrics Diagnostics Workshop organized by SKN Pediatrii for the Ogolnapolska Akademia Pediatrii Conference..

06.03

Piątek

18:00
Kurs Szycia Chirurgicznego

Kolejna edycja warsztatów szycia chirurgicznego. Uczestnicy korzystają ze modeli sztucznej skóry - skinpadów oraz narzędzi, ucząc się podstawowych szwów.

03.03

Wtorek

12:00
Pora Seniora

Pierwsza w tym roku akcja edukacyjna dla seniorów z klubu 'Kopernik". Akcja miała na celu przybliżenie seniorom tematyki prozdrowotnej.

25.02

Wtorek

18:00
Prawo i Medycyna

Spotkanie z cyklu Prawo i Medycyna pt:"Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna - aspekty prawne" poprowadzone przez mgr Małgorzatę Radkowską - opiekunkę koła naukowego Lege Artis na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

24.02

Poniedziałek

10:00
Volunteering at Semester Medical Book Event

Assisting the Medical book store with their booksale event in the library.

17.02

Poniedziałek

10:00
Mały Medyk - akcja lutowa

Akcja mająca na celu edukację uczniów szkół podstawowych z Poznania i okolic oraz umożliwienie uczestnictwa oraz prowadzenia wykładów na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Do zadań wolontariuszy należała pomoc w formie rejestracji uczestników. Została przeprowadzona 17.02.2020. Akcja trwała dwie godziny, została przeprowadzona w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym.

12.02

Środa

18:00
Warsztaty USG "Obrazowanie tętnic szyjnych i kręgowych"

Akcja mająca na celu przybliżenie studentom techniki badania USG, z wyszczególnieniem obrazowania tętnic szyjnych i kręgowych. Warsztaty prowadziła mgr Jolanta Tomczak - elektroradiolog i ultrasonografista w Klinice Chirurgii Naczyniowej, Wewnątrznaczyniowej, Angiologii i Flebologii.

10.02

Poniedziałek

08:00
Szpital Pluszowego Misia

Akcja Szpital Pluszowego Misia organizowana w przedszkolu ma na celu przezwyciężanie strachu wśród najmłodszych przed białym fartuchem. Dzieci mają okazję wcielić się w rolę lekarzy i leczyć swoje chore misie. Piąta akcja w tym roku, realizowana w ramach projektu SCOPH.

05.02

Środa

11:30
Czytamy, pomagamy

Akcja mająca na celu spędzanie czasu z dziećmi w szpitalu, poprzez granie w gry planszowe. Akcje współorganizowana z Krewnymi Pyrkonu. 

01.02

Sobota

11:00
Media Workshop for Executive Team

The meeting focused on media related problems - how to create designs, posters etc. The meeting also incorporated the creation of the 'IFMSA Guidebook'.

31.01

Piątek

21:00
Przychodnia studencka

Udzielanie pomocy medycznej w ogrzewalni dla bezdomnych na ulicy Krańcowej. 

30.01

Czwartek

19:00
Poznaj Swoją Specjalizację – choroby wewnętrzne

Akcja skierowana do studentów wszystkich lat kierunku lekarskiego mająca pomóc w wyborze ścieżki zawodowej, podczas której zaproszony lekarz opowiadał o specjalizacji z chorób wewnętrznych. Gościem była lek. Kamila Miętkiewska-Szwacka - rezydentka na Oddziale Chorób Wewnętrznych.

28.01

Wtorek

15:30
USG Workshop

USG workshop for eFAST and RUSH protocols, taken by Dr. Rafal Mazurek, in collaboration with Resonnez. 

24.01

Piątek

12:00
Kontrola zdrowia w Kompanii Piwowarskiej

Rejestracja potencjalnych Dawców Szpiku, pomiar ciśnienia i poziomu glukozy we krwi oraz edukacja na temat zdrowego żywienia.