Akcje

20.11

Środa

00:00
EPSU Instagram Takeover

Akcja mająca na celu przejęcie i prowadzeniu przez tydzień profilu EPSU (English Programs' Student Union) Instagram. Podczas tego tygodnia pokazywaliśmy codzienne działania i wydarzenia w oddziale, promując w ten sposób IFMSA-Poland Oddział Poznań wśród studentów English Division.  Podczas akcji koordynatorki ds. Social Media były odpowiedzialne za tworzenie grafik, instastories oraz postów, a także koordynowanie i wstawianie matierałów od innych członków oddziału. 

24.02

Środa

19:00
Czy niebo jest miejscem na ziemi? - rozważania o śmierci w kulturze ponowoczesnej

Wydarzenie "Czy niebo jest miejscem na ziemi? - rozważania o śmierci w kulturze ponowoczesnej." zostało zorganizowane w ramach działalności SCOME IFMSA-Poland oddział Poznań. Tematem przewodnim było omawianie "form" śmierci, zaczynając od naturalnego odejścia do podjęcia próby eutanazji, w odniesieniu do mnogości rozumienia jej we współczesnej kulturze. Gościem była dr Agnieszka Żok.

23.02

Wtorek

13:00
Wydawanie szczepionek na grypę sezon 20/21

Wydawanie szczepionek na grypę (sezon 20/21), które pozyskane zostały dzięki współpracy z Wielkopolską Izbą Lekarską. Szczepionki będą wydawane przez okno w specjalnych opakowaniach termoizolacyjnych. Szczepionki będą odbierać studenci, którzy wcześniej wyrazili chęć zaszczepienia.

14.02

Niedziela

12:00
Posty Walentynkowe

Akcja obejmuje pomoc w napisaniu postów oraz stworzeniu grafiki na profil Ifmsa na facebooku, dotyczący szeroko pojętej tematyki miłosnej z okazji Walentynek. 

11.02

Czwartek

08:00
Psychiatria też dla ludzi !

Cykl lekcji dla szkoły średniej które obejmują 3 spotaknia ; depresję, zaburzenia lękowe i terapię. Lekcje mają na celu przybliżyć młodzieży najbardziej typowe choroby "ich wieku" i pokazać sposoby radzenia sobie ze stresem czy lękiem oraz cieżki szuaknia pomocy . Lekcje maja charakter dyskusji/ romzowy, gdzie staramy się opowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wątpliwości . 

08.02

Poniedziałek

19:00
Poznaj Swoją Specjalizację za granicą: Niemcy

Spotkanie "Poznaj Swoją Specjalizację za granicą: Niemcy" zorganizowane w ramach działalności SCOME IFMSA-Poland oddziału Poznań. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczestnikom następujących zagadnień: rekrutacja na specjalizację za granicą, jej przebieg, wymagania językowe, pozytywne i negatywne aspekty odbywania specjalizacji w Niemczech. Gościem była lek. Agnieszka Kuświk-Bartczak, specjalista dermatologii i wenerologii, która swoje doświadczenie zdobywała w niemieckich klinikach i przychodniach w trakcie pięcioletniej specjalizacji. 

08.02

Poniedziałek

08:00
Scenariusz do przeprowadzenia zajęć dla przedszkoli - COVID-19

Akcja "Scenariusz do przeprowadzenia zajęć dla przedszkoli - COVID-19" z cyklu Szpital Pluszowego Misia została przeprowadzona w ramach działalności SCOPH IFMSA-Poland oddziału Poznań. Celem akcji było przybliżenie dzieciom z przedszkoli tematów związanych z COVID-19, pandemią, profilaktyką oraz szczepieniem poprzez stworzenie scenariusza zajęć dla tej grupy wiekowej. 

06.02

Sobota

17:00
Dzień Zerowej Tolerancji dla Okaleczania Narządów Płciowych

6 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zerowej Tolerancji dla Okaleczania Żeńskich Narządów Płciowych. Z tej okazji przygotowaliśmy serię postów informacyjnych na fb i ig oraz zorganizowaliśmy webinar z Areej Abdalmagid - działaczką przeciw FGM w Afryce.  https://fb.me/e/gsvYjEJwW

28.01

Czwartek

18:30
Veganuary - czy weganie mogą uratować Ziemię?

Wydarzenie - ,,Veganuary - czy weganie mogą uratować Ziemię?"   Veganuary to wyzwanie, które polega na tym, by przez miesiąc spróbować żyć w pełni wegańsko. Czym jest weganizm i czy jest on zdrowy? Czy taka dieta wymaga dużo wysiłku? Na spotkaniu nie tylko odpowiemy na powyższe pytania, ale również obalimy najbardziej znane mity na temat diety roślinnej oraz podpowiemy, w jaki sposób zachęcać do niej najbliższych.    Opowiemy również, jaki wpływ na środowisko ma produkcja mięsa oraz nabiału oraz czy przejście na dietę roślinną ma wpływ na klimat. Porównamy, jakie działania są podejmowane przez kraje świata i Europy w kierunku...

27.01

Środa

19:00
Ustawy o COVID - wróg czy przyjaciel lekarza? Vol. 3

W czasie pandemii w systemie prawnym pojawiają się nowe regulacje odnoszące się do tych nadzwyczajnych okoliczności. Należy się zastanowić, czy zmiany te są wystarczające oraz w jakim stopniu wpływają na pracę lekarzy. W odpowiedzi na potrzeby związane z ogromem wątpliwości co do obecnej sytuacji Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland we współpracy z Kołem Naukowym Prawa Medycznego Lege Artis działającego na Wydziale Prawa i Administracji UAM organizuje cykl spotkań webinaryjnych na temat głównych zmian prawnych wprowadzonych w ostatnim czasie i aktualnej sytuacji lekarzy oraz studentów medycyny. Spotkanie to będzie poruszać  takie kwestie jak:   1. Jakie polecenia może wydać lekarzowi pracodawca...

26.01

Wtorek

19:00
Komunikacja w opiece paliatywnej

Wydarzenie "Komunikacja w opiece paliatywnej" zostało zorganizowane w ramach działalności SCOME IFMSA-Poland oddziału Poznań. Spotkanie skupiło się na przedstawieniu najważniejszych wskazówek dotyczących rozmów lekarza z pacjentem paliatywnym, jak i jego rodziną, wliczając w to kontakt z najmłodszymi pacjentami. Gościem była psycholog Marta Fludra, która opowiedziała o tym jak zachować spokój, okazać wsparcie pacjentowi, poradzić sobie z gniewem i lękiem naszego podopiecznego.

25.01

Poniedziałek

19:00
Poznaj Swoją Specjalizację - chirurgia plastyczna

Spotkanie "Poznaj Swoją Specjalizację - chirurgia plastyczna" zorganizowane w ramach działalności SCOME IFMSA-Poland oddziału Poznań. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczestnikom następujących zagadnień: jak wygląda droga do zostania chirurgiem plastycznym, czym zajmuje się chirurg plastyczny, jak wygląda praca w szpitalu, a jak w sektorze prywatnym. Gościem był prof. dr hab. Henryk Witmanowski - jeden z najlepszych chirurgów plastycznych w kraju, absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu.

18.01

Poniedziałek

19:00
Webinar BLS i ALS u niemowląt

Jakie czynności podjąć podczas nagłego zatrzymania krążenia u niemowląt? W jakiej kolejności je wykonać?  Webinar z zakresu BLS i ALS u niemowląt.  Spotkanie poprowadzi Katarzyna Illmer - pielęgniarka pracująca na Oddziale Intensywnej Terapii Pediatrycznej.  Webinar zostanie podzielony na dwie części.  Zacznie się od omówienia czynności z zakresu podstawowych zabiegów resuscytacyjnych (Basic Life Support), a w następnej kolejności przedstawione zostaną zagadnienia z zakresu zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych (Advanced Life Support). Webinar jest wydarzeniem otwartym.Umożliwiona jest opcja aktywnego uczestnictwa w spotkaniu za pomocą platformy Teams (link zewnętrzny) oraz w formie obserwatora - oglądanie za pomocą streamingu na Facebooku Oddziału.Wydarzenie organizowane we współpracy z...

18.01

Poniedziałek

00:00
Pink Lips Project

Akcje w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, które miały na celu zwiększanie świadomości w temacie regularnych badań, profilaktyki oraz samej choroby.

15.01

Piątek

18:00
Yoga anatomiczna - grzbiet

Yoga anatomiczna to cykl comiesięcznych spotkań mających na celu odświeżenie wiedzy z zakresu anatomii danej partii ciała oraz przeprowadzenie treningu jogi z naciskiem na tę partię. Tematem przewodnim pierwszego spotkania był grzbiet. Podczas prezentacji poruszone zostały zagadnienia związane z budową układu ruchu, rdzenia kręgowego oraz nerwów rdzeniowych, a także aspekty kliniczne oraz zdrowego stylu życia. W czasie treningu można było rozciągąć wszystkie wspomniane mięśnie.     

15.01

Piątek

13:00
Sprzątanie biura

Sprzątanie biura Oddziału: porządkowanie nowych zasobów biurowych, schowków i półek poszczególnych programów stałych, sprzątanie łazienki i części wypoczynkowej.

14.01

Czwartek

19:00
Warsztaty szycia chirurgicznego z dr Pawłem Kabatą

Warsztaty szycia chirurgicznego dla studentów 1. i 2. roku kierunku lekarskiego na UMP poprowadził rozpoznawalny w mediach społecznościowych chirurg onkolog, dr Paweł Kabata (znany jako @chirurgpawel). Uczestnicy kursu zdobyli wiedzę dotyczącą wykonywania podstawowych szwów chirurgicznych na własnym lub wypożyczonym sprzęcie. Spotkanie odbyło się online na platformie Microsoft Teams. 

13.01

Środa

19:00
Ustawy o COVID - wróg czy przyjaciel lekarza?

W czasie pandemii w systemie prawnym pojawiają się nowe regulacje odnoszące się do tych nadzwyczajnych okoliczności. Należy się zastanowić, czy zmiany te są wystarczające oraz w jakim stopniu wpływają na pracę lekarzy. W odpowiedzi na potrzeby związane z ogromem wątpliwości co do obecnej sytuacji Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland we współpracy z Kołem Naukowym Prawa Medycznego Lege Artis działającego na Wydziale Prawa i Administracji UAM organizuje cykl spotkań webinaryjnych na temat głównych zmian prawnych wprowadzonych w ostatnim czasie i aktualnej sytuacji lekarzy oraz studentów medycyny. Spotkanie to będzie poruszać  takie kwestie jak: 1. Jakie są prawa i obowiązki studenta, który...

18.12

Piątek

19:00
Zero Waste Christmas - zaplanuj z nami eko-święta

Jak generować mniej śmieci? Czy istnieje coś takiego jak świąteczne zero waste? Webinar będzie miał formę szkolenia, podczas którego odpowiemy na pytania: jakie prezenty najlepiej wybrać? Jak można je pakować, by generować mniej odpadów? Czy trzeba kupować ozdoby świąteczne? Jak gotować, by nie marnować? Czy możemy w prosty sposób dzielić się nadmiarem jedzenia? Co można zrobić z choinką na święta?  Ponadto, podzielimy się z wami pomysłami, jak udekorować dom w stylu zero waste!  Spotkanie odbędzie się na zoomie, poniżej wszystkie potrzebne informacje techniczne:https://zoom.us/j/93032518691... Meeting ID: 930 3251 8691Passcode: 694971 O tym wszystkim opowie Izabella Ławińska – koordynatorka lokalnego projektu Reuse...

18.12

Piątek

16:00
Złożenie wniosku o dotację w Urzędzie Miasta

Zadanie polegające na rozpisaniu wniosku o dotację od Urzędu Miasta Poznań na projekt: "Edukacja w zakresie profilaktyki chorób układu krążenia w ramach autorskiego projektu “Serce masz tylko jedno”" w wysokości 12 630 zł.  Do dnia 23 grudnia został rozpisany wniosek poprzez platformę Witkac.pl, następnie został on zaniesiony do Urzędu Miasta w Poznaniu.