Akcje

10.12

Niedziela

13:00
How To Write A Case Report

IFMSA ED and ESRA were joined by the International Journal of Clinical Research (IJCR). IJCR is a fast-growing research journal that has reached more than 120 countries over the course of 15 months. The journal spans all sub-specialties of medicine and is expanding to also include the translational and basic sciences. Dr. Gregory Nicolas led this event and went over how to write a case report.  

30.09

Sobota

10:00
Stoisko Oddziału Poznań IFMSA-Poland podczas Dnia Adaptacyjnego

Stanowisko naszego oddziału podczas Dnia Adaptacyjnego dla nowych studentów Uniwersystetu Medycznego w Poznaniu. Na stanowisku opowiadaliśmy o działalności naszego Stowarzyszenia, rozdawaliśmy ulotki z opisem programów stałych oraz naklejki. Zapraszaliśmy do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym i wydarzeniu Start Week. Zachęcaliśmy do dołączenia do naszego zespołu oraz wzięcia czynnego udziału w życiu naszego oddziału. Edukowaliśmy również na temat profilkatyki raka szyjki macicy, piersi, prostaty i jąder. Uczyliśmy samoobadania piersi i jąder. Studenci odwiedzający nasze stanowisko mieli także okazję spróbować swoich sił w laparoskopii. 

29.09

Piątek

15:15
Nakręcone UMP

Akcja ma na celu zebranie nakręterk oraz przekazanie ich na cel charytatywny. 

25.09

Poniedziałek

14:30
Promocja IFMSA-Poland po pierwszych wykładach dla studentów pierwszorocznych

Wolontariusze rozmawiali ze studentami pierwszego roku kierunku lekarskiego wychodzącymi z pierwszego wykładu w roku akademickim 2023/24. Rozdwali ulotki promujące Oddział Poznań IFMSA-Poland oraz projekt Peer Support. Zachęcali do udziału w zbliżającym się spotkaniu informacyjnym i wydarzeniach organizowanych w ramach Start Weeku oraz promowali media społecznościowe naszego oddziału.

24.09

Niedziela

10:00
Festyn Osiedle Pod Lipami Szpital Pluszowego Misia

W dniu 24.09.2023r. Szpital Pluszowego Misia gościł na Festynie Rodzinnym na Winogradach organizowanym przez Jednostkę Pomocniczą Miasta Poznania Winogrady Południe, Administrację OSiedla, Sportowy Fyrtel, Osiedlowy Dom Kultury oraz zespół szkół z oddziałami sportowymi nr 1. Podczas akcji dzieci na festynie miały możliwość zapoznania się z narządami w ludzkim ciele za pomocą pluszowych maskotek oraz z podstawowymi sprzętami w gabinecie lekarskim i szpitalu (stetoskop, otoskop, nebulizator, narzędzia dentystyczne i chirurgiczne, zdjęcia RTG). Wspólnie z wolontariuszami diagnozowały chore misie a ich objawy i swoje obserwacje notowały w karcie pacjenta, następie zapisywały zalecenia i leki na recepcie.   

20.09

Środa

10:00
Szpital Pluszowego Misia Przedszkole Kolumbus

Akcja objęła 2,5 godzin lekcyjnych zajęć edukacyjnych dla dzieci 4 i 5 letnych, w ramach Tygdnia Zdrowia w przedszkolu. Wolontariuszki zapoznały maluchy z zasadami pierwszej pomocy, numrami alarmowymi czy celem podstawowej profilaktyki zdrowotnej i dbania o zęby. W drugiej części każdy uczestnik mógł samodzielnie wykonać swojemu misiowi opatrunek, zmierzyć temperaturę czy podłączyć zabawkową kroplówkę.

16.09

Sobota

17:30
Zupa na głównym

Udzielanie pomocy przedmedycznej osobom znajdującym się w kryzysie bezdomności

16.09

Sobota

17:30
Zupa na głównym

Akcja polegająca na przywiezieniu ciast dla osób w kryzysie bezdomności na akcje Zupa na Głównym. 

09.09

Sobota

17:30
Zupa na głównym

Udzielanie pomocy przedmedycznej osobom znajdującym się w kryzysie bezdomności.

02.09

Sobota

07:30
SCORA na Kongresie Kobiet 2023

W ubiegły weekend (2-3 września) na MTP odbył się coroczny Kongres Kobiet, czyli wydarzenie wypełnione prelekcjami, warsztatami i stoiskami poświeconymi nowoczesnej edukacji, zdrowiu, ekologii, polityce i kulturze z naciskiem na obecność kobiet we wszystkich tych dziedzinach. Nasza akcja miała głównie na celu promowanie profilaktyki raka szyjki macicy i raka piersi, z racji grupy docelowej Kongresu - w tym: Nauka samobadania piersi na modelach; Demostracja oraz objaśnienie istoty badania cytologicznego na modelu; Nauka samobadania jąder dla mężczyzn obecnych na konferencji. Akcja, z uwagi na brak wystarczającej liczby wolontariuszy, odbyła się jedynie w sobotę.

24.08

Czwartek

11:00
Grant "Budowanie świadomości na temat zakażeń wirusem HIV oraz walka ze stygmatyzacją osób chorych na AIDS".

Akcja ma na celu przygotowanie oferty konkursowej ("mały grant") oraz złożenie wniosku grantowego w ramach konkursu ogłoszonego przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania pod nazwą "Promocja równości i różnorodności społecznej poprzez organizację wydarzeń w czasie Poznańskiego Tygodnia Równości 2023" w obszarze "Upowszechnianie i ochrona wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji". Dotacja nie została przyznana ze względu na brak środków w budżecie miasta.

23.08

Środa

09:00
Stanowisko Peer Support przy Dziale Rekrutacji

W ramach akcji, odbywającej się 23.08.2023r., rozstawiliśmy stoisko Peer Support przed Działem Rekrutacji. Rozmawialiśmy z kandydatami o naszym Stowarzyszeniu i uczelni, odpowiadaliśmy na nurtujące ich pytania, a także zachęcaliśmy do odwiedzenia naszych social mediów i wzięcia udziału w Letnim Obozie IFMSA-Poland. Podczas akcji rozdawaliśmy także ulotki zaznajamiące z naszym Stowarzyszeniem i projektem Peer Support.

22.08

Wtorek

09:00
Stanowisko Peer Support przy Dziale Rekrutacji

W ramach akcji, odbywającej się 22.08.2023r., rozstawiliśmy stoisko Peer Support przed Działem Rekrutacji. Rozmawialiśmy z kandydatami o naszym Stowarzyszeniu i uczelni, odpowiadaliśmy na nurtujące ich pytania, a także zachęcaliśmy do odwiedzenia naszych social mediów i wzięcia udziału w Letnim Obozie IFMSA-Poland. Podczas akcji rozdawaliśmy także ulotki zaznajamiące z naszym Stowarzyszeniem i projektem Peer Support. 

22.08

Wtorek

08:00
Grant "Poznański Tydzień Kobiet"

Akcja ma na celu przygotowanie oferty konkursowej ("mały grant") oraz złożenie wniosku grantowego w ramach konkursu ogłoszonego przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania pod nazwą "Upowszechnianie i ochrona wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji" - Poznański Tydzień Kobiet. Dotacja nie została przyznana ze względu na brak środków w budżecie miasta.

19.08

Sobota

17:30
Przychodnia Studencka

Akcja polegająca na udzielaniu pomocy przedmedycznej osobom znajdującym się w kryzysie bezdomności. 

12.08

Sobota

17:30
Przychodnia Studencka

Akcja polegająca na udzielaniu pomocy przedmedycznej osobom znajdującym się w kryzysie bezdomności. 

01.08

Wtorek

10:15
Opieka nad incomings - SIERPIEŃ 2023

Opieka nad studentami przyjeżdżającymi na wymianę w sierpniu 2023

28.07

Piątek

09:00
Stanowisko Peer Support przy Dziale Rekrutacji

W ramach akcji, odbywającej się 28.07.2023r., rozstawiliśmy stoisko Peer Support przed Działem Rekrutacji. Rozmawialiśmy z kandydatami o naszym Stowarzyszeniu i uczelni, odpowiadaliśmy na nurtujące ich pytania, a także zachęcaliśmy do odwiedzenia naszych social mediów i wzięcia udziału w Letnim Obozie IFMSA-Poland. Podczas akcji rozdawaliśmy także ulotki zaznajamiące z naszym Stowarzyszeniem i projektem Peer Support.

27.07

Czwartek

09:00
Stanowisko Peer Support przy Dziale Rekrutacji

W ramach akcji, odbywającej się 27.07.2023r., rozstawiliśmy stoisko Peer Support przed Działem Rekrutacji. Rozmawialiśmy z kandydatami o naszym Stowarzyszeniu i uczelni, odpowiadaliśmy na nurtujące ich pytania, a także zachęcaliśmy do odwiedzenia naszych social mediów i wzięcia udziału w Letnim Obozie IFMSA-Poland. Podczas akcji rozdawaliśmy także ulotki zaznajamiące z naszym Stowarzyszeniem i projektem Peer Support.

25.07

Wtorek

13:00
miniZPK z „Bilingwo”

Mini „Zdrowie pod Kontrolą” we współpracy z Fundacją Adaptacji i Rozwoju Dzieci i Młodzieży Dwujęzycznej „Bilingwo" w postaci warsztatów z dziećmi. Projekty „Zdrowe żywienie", „Szpital pluszowego misia", „Pierwsza pomoc" poruszały tematy zdrowego stylu życia, technik nauki pierwszej pomocy.